۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي ساعت 2:52 AM

عکس روز

ارادت مردم کردستان به رهبرشان

نظرسنجی

آخرین اخبار
اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات
انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق
پذیرش حزب منحله دمکرات کردستان به جای حزب منحله دمکرات کردستان ایران در کنگره ملیت های جدید
تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان
اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 3407 کد مطلب: 2668  

اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان به سبک BBC+ناکۆکی و ئاژاوه نانه وه له نیوان ولاته موسلمانه کان به شیوازی BBC

دیده بان
آکام نیوز:برداشت بی‌بی‌سی فارسی از تحولات سیاسی و ارتباط دادن آنها به "شکاف میان شیعه و سنی" جدیدترین نوع اختلاف‌افکنی به سبک این رسانه خبری می باشد.
۱۳۹۴ جمعه ۲۸ فروردين ساعت 10:23

آکام نیوز:برداشت بی‌بی‌سی فارسی از تحولات سیاسی و ارتباط دادن آنها به "شکاف میان شیعه و سنی" جدیدترین نوع اختلاف‌افکنی به سبک این رسانه خبری می باشد .

به گزارش  آکام نیوز،از دیدگاه این رسانه بیگانه فارسی زبان دخالت ایران در تحولات سیاسی و همچنین کشتار انسان‌های بیگناه، آشفتگی در میان برادران اهل سنت و شیعه، مداخله برای ایجاد صلح و امنیت در منطقه، جلوگیری از تاراج نفت و دیگر منابع ارزشمند منطقه، جلوگیری از نفوذ سیاسی و جاسوسی در منطقه و موارد دیگر... قابل تحمل نبوده و هرازگاهی با بهانه‌های مختلف و نشر اکاذیب در زمینه‌های گوناگون سعی در ایجاد اختلاف در میان مسلمانان شده و می شود .

البته این نوع اختلاف‌افکنی‌ها با شروع و تولید یک موضوع و همکاری رسانه‌ای بین بی‌بی‌سی و دیگر همکاران بیگانه فارسی زبان وی در فضای مجازی و همچنین شبکه های ماهواره ای خود همراه بوده تا بتوانند با ایجاد فضای مطلوب خود در منطقه به اهداف شوم خود نزدیک تر شده و از فضای حاکم بهترین استفاده را ببرند .

درگزارش اخیر بی بی سی سعی بر این است تا با ایجاد شبه در میان مسائل مختلف مخصوصا مذهبی، برادران مسلمان را در چالش های ساختگی خود درگیر نمایند.ناگفته نماند که این بنگاه های جریان ساز فارسی زبان از بدو تشکیل و راه اندازی در تلاش بوده و هستند که با خدشه وارد نمودن به مذهب، ایجاد اختلاف قومی مذهبی، توهین به مذهب و مقدسات، اذیت و آزار مسلمانان، نسل کشی مسلمانان و... تجربه ای دیرینه دارند .

در این گزارش مغرضانه از فلسطین، سوریه، عراق، لبنان و... سخن به زبان آمده که این نشان از ناراحتی و ضعف شدید اربابان استعمار از تحرکات ایران در کنار برادران مسلمان خود دارد.این رسانه ها سعی دارند همه قوای خود را در جهت ضربه زدن به این اتحاد بکار می برند .از نظر این رسانه های بیگانه و اربابان آنها تنها زمانی که ایران در کنار برادران خود نباشد و اجازه هرگونه دخل و تصرف در امور سیاسی و منطقه ای را به دشمنان اسلام و مسلمین بدهد موفقیت نهایی حاصل شده است .

مهمترین قسمت گزارش بی بی سی در این قسمت است که ؛ قابل چشم پوشی نیست که حکومت ایران و مراجع تقلید شیعه، برای ترویج مذهب تشیع در کشورهای دیگر تلاش می کنند.این مورد یکی از مهمترین بذر های اختلاف افکنی در منطقه است که دشمنان بر روی آن سرمایه گذاری نموده اند .

حتی در این گزارش هدف دار سعی می شود علاوه بر مسائل فوق جریان سازی اختلاف افکنانه ای را میان ایران و جمهوری به سبک مورد قبول بی بی سی انجام شود .

ناگفته نماند که در این خصوص بی بی سی با شیوه ای تازه سعی دارد به مخاطب اینگونه وانمود نماید که ایران در مقابل متحدان خود قدمی در خصوص مسلمانان بر نمی دارد که به وضوح مشخص است کذب بودن این مطلب ، زیرا ایران علاوه بر کشورهای همسایه و همچنین آسیا در کشورهای اروپایی و آفریقا و آمریکایی هم حامی مسلمانان بوده و در جهت کمک به آنها از هیچ تلاشی دریغ نکرده است .

در ادامه خبر بی بی سی سعی می نماید اقدامات عربستان را موجه نشان داده و فعالیت های تروریستی و حمایت های آشکار نظامی و تسلیحاتی این کشور را در جهت رضایت اربابان استعمارگر خود با پوشش اینکه ایران سعی برخدشه وارد نمودن به عربستان دارد را به نحوی دیگر نشان دهد .

در آخر سعی می شود که شدت گیری و نسل کشی مسلمان را درجنگ داخلی یمن ،جنایات آل سعود در این منطقه و حمایت آمریکا و هم پیمانان آن را به نوعی به ایران و همین جریان اختلاف افکنی ربط دهند که خود جای تأمل دارد .

...........................................................................................................................

ناکۆکی و ئاژاوه نانه وه له نیوان ولاته موسلمانه کان به شیوازی BBC

آکام نیوز:لیکدانه وه و شروڤه ی بی بی سی فارسی له گورانکاریه سیاسیه کان و به ستنه وه ی ئه م گورانکاریانه به " که‌لێن و ناکوکی له نیوان شیعه و سونه " نویترین جوری ئاژاوه نانه وه و دووبه ره کی به شیوازی ئه م توره هه والنیریه یه.

به پی راپورتی آکام نیوز،له روانگه و بوچوونی ئه م توره هه والنیریه بیگانه فارسی زمانه،ده ستیوه ردانی ولاتی ئیران له گورانکاریه سیاسی و هه روه ها کوشتن و قه تل و عام کردنی ئینسانه بی تاوانه کان،په‌شێوی له نیوان براده رانی ئه هلی سونه ت و شیعه،ده ستیوه ردان به مه به ستی درووست کردنی ئاشتی و ئه منیه ت له ناوچه که،ریگرتن له به تالان بردنی نه وت و ماباقی سه رچاوه نرخدار و به هاداره کان و ژیرخانی ئابووری ناوچه که،پیش گرتن له نفووزی سیاسی و سیخوری له م ناوچه و هتد... جی قبوول کردن نیه هه رچه ند جاری به بیانووی جوراوجور و بلاوکردنه وه ی هه والی درو و چه واشه و دوور له راستی له بواری جوراوجور هه ول بو درووست بوون و به رپا کردنی ناکوکی و کیشه له نیوان موسلمانان ده ده ن.

هه لبه ت ئه م جوره ئاژاوه نانه وه و درووست کردنی ئه م جوره ناکوکیانه به ده ستپیکردن و هینانه گوری بابه تیک و هاوکاری راگه یاندنی مابه ینی بی بی سی و ماباقی هاوکارانی و ده ست و پیوه ندیه کانی تری بیگانه فارس زمانه کان له مالپه ره کان و توره کومه لایه تیه کان و هه روه ها که ناله ماهواره یه کانی خویان هاوکات بووه تاکوو به به رپا کردنی جه و و که شیکی شیاو و له بار بو خویان له ناوچه که،به ئامانجه گلاو و شوومه کانی خویان نزیکتر ببنه وه و له م دوخه ی ئیستا زورترین به هره و سوود به که لکی خویان وه ربگرن.

له راپورتی ئه م دووایانه بی بی سی هه ولی ئه وه ی بوو تاکوو به به رپا کردن و بنیات نانی ئاژاوه و ناکوکی و دووبه ره کی له نیوان بابه ته جوراوجوره کان به تایبه ت مه وزووع و بابه ته دینیه کان،برایانی موسلمان بیاته نیو گیژاو و ناکوکیه درووست کراوه کانی ده ست و پیوه ندیه کانی خوی،ده بی بووتری که ئه م ناوه نده ئامانج داره فارس زمانانه له سه ره تای درووست بونیانه وه له هه ولی ئه وه دا بوون و هه ن که به بریندار کردن و گورز وه شاندن له ئایین،هه لگیرسانی شه ری تایفی و دینی،سووکایه تی به ئایین و پیروزیه کان،ئه زیه ت و ئازاری موسلمانان،جینوساید و له ناو بردنی موسلمانان و هتد..به ئامانجه گلاوه کانی خویان بگه ن.

له م راپورته بوغز ئاوی و ئامانج داره دا باس له فه لستین،سوریا،عیراق،لوبنان و ... ده کات که ئه مه ده رخه ر و پیشانده ری ناراحه تی و لاوازی زوری ئه ربابه کانی داگیرکه ره له جووله و هه لسووران و هاوکاریه کانی ئیران له گه ل برا موسلمانه کانی خوی.ئه م راگه یاندن و مالپه رانه هه موو هه ولی خویان ده ده ن له ئاستی گورز لیدان و تیکدانی ئه م یه کگرتوویه ی نیوان ئیران و موسلمانانی ناوچه که.له روانگه ی ئه م راگه یاندنانه و ئه ربابه ملهوره کانیان ته نها ئه و کاته ی که ئیران له پال براکانی خوی نه بیت و ریگه ی هه رچه شنه ده ستیوه ردان و چالاکی ئازادانه ی و ده‌غڵ کردن له کاروباری سیاسی و ناوچه ی به دوژمنانی ئیسلام و موسلمانان بدات،ئه و کاته سه رکه وتنی کوتایی و یه کجاری بو ئه م داگیرکه رانه ده سته به ر ده بی.

گرینگ ترین به شی ئه م راپورته ی مالپه ری بی بی سی له م به شه دایه که؛ناتوانری چاوپوشی لیبکری که حکومه تی ئیران و مه رجه عه ئایینیه کانی شیعه،بو په ره پیدانی مه زه بی شیعه له ولاتانی تر هه ول ده ده ن.ئه م بابه ته یه کی له گرینگترین و موهیم ترین تووی دووبه ره کی و ناکوکی له ناوچه که یه،که دوژمنان و داگیرکه ران له سه ری سه رمایه گوزاریان کردووه و بو ئه م مه به سته گلاوه پلانی دریژماوه یان داناوه.

ته نانه ت له م راپورته ئامانج داره که کات و وزه ی زوری بو ته رخان کراوه،جگه له ئه و بابه تانه ی سه ره وه،شه پول و بزووتنه وه یه کی بشیوی و ناکوکیان له نیوان کوماری ئیسلامی ئیران و کوماری به شیوازی جی ره زامه ندی بی بی سی راگه یاندووه.

شایانی ووتنه که له م باره وه بی بی سی به شیوازیکی نوی و تازه هه ولی داوه وه ها لای خوینه ران ده ریبخات که ئیران له به رامبه ر هاوپه یمانه کانی خوی،ته نانه ت هه نگاویک له پیوه ندی ده گه ل موسلمانان هه ل ناهینیت که ئه م ئیدیعا و بانگه شه ناراسته ی ئه وان زور به جوانی بو هه موو خه لکی ناوچه که ئاشکرایه که ئه م بابه ته ی ئه وان باسی لیوه ده که ن به ته واوه تی دووره له راستی،چونکه ئیران جگه له ولاته دراوسیه کانی و هه روه ها روژهه لات و به گشتی کیشوه ری ئاسیا له ولاته روژئاوایی و ئه فریقایی و ئه مریکایه کانیشدا هه م  پشتیوان و یارمه تی ده ری موسلمانانه و هه م له بو یارمه تیدان و هاوده نگی له برایانی موسلمانی خوی له سه رانسه ری دونیا،له هیچ هه ول و کوششیک کوتایی نه کردووه.

له دریژه ی راپورته که ی بی بی سی دا هه ول دراوه کرده وه و هه لسوکه وته کانی سعودیا پاساو و بیانوویان بو بهینریته وه و پشتیوانی و کرده وه تیروریستی و تیکده رانه کان و هه روه ها پشتویانی و یارمه تی ئاشکرای نیزامی و سه ربازی ئه م رژیمه له ئاست چاوه روانی و ره زامه ندی ئه ربابه کانی خوی،به پاساو و بلاوکردنه وه ی هه وال ده رباره ی ئه وه یکه گوایا ئیران هه ولی ئه وه ی هه یه سیمای سعودیا خراپ پیشان بدات و هه ولی ریسوا و سووک کردنی رژیمی سعودیای هه یه و له دژی پروپاگاندا ده کات و ئه م بابه ته به جوریکی تر پیشان بدات.

له کوتاییدا هه ولیکی زوریان داوه تاکوو په ره سه ندی تندوتیژی و جینوسایدی موسلمانان له شه ری نیوخویی ولاتی یه مه ن،تاوانه جه نگیه کانی ده سه لاتی ئالی سعوود له م ناوچه یه و پشتیوانی ئه مریکا و هاوپه یمانه ناوچه یه کانی،به جوری له جوره کان به ئیران و ئه م بزووتنه وه ئاژاوه گیره ببه ستنه وه و هه ر ئه م هه لسوکه وته قیزه وون و ناپه سه نده بو خوی جیگای تیروانین و وورد بینیه.نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات

آکام نیوز:همانگونه که هموطنان عزیز ومردم فهیم کشور آگاه هستن...
اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو

آکام نیوز:هفتۀ پیش به‌عنوان نمایندۀ دانشگاهی در دهمین نشست ک...
انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق

آکام نیوز:دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کر...
تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان

آکام نیوز:هنوز یک هفته ای از اعلام استراتژی نوین امنیت ملی آ...

کاریکاتور

یادداشت

سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...
افشای فساد اخلاقی در اردوگاه گروهک کومله با ذکر چند نام بصورت اختصاصی در آکام نیوز افشای فساد اخلاقی در اردوگاه گروهک کومله با ذکر چند نام بصورت اختصاصی در آکام نیوز

آکام نیوز/اختصاصی:یکی از مسائل بغرنج در اردوگاه گروهک تروریس...
کارنامه سیاه کومله و دمکرات،از خدمت به رژیم بعث عراق تا خدمت به رژیم آل سقوط! کارنامه سیاه کومله و دمکرات،از خدمت به رژیم بعث عراق تا خدمت به رژیم آل سقوط!

آکام نیوز:{نادر کیانی-خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای...
راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران

آکام نیوز:راسان در فرهنگ لغت ماموستا هژار موکریانی بە معنی د...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها