۱۳۹۶ سه شنبه ۵ ارديبهشت ساعت 1:57 PM

عکس روز

22 بهمن در شهرهای کردستان ایران

نظرسنجی

آخرین اخبار
پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری
کرمانج ‌های خراسان هدف جدید گروهک تجزیه طلب پژاک+کورده کرمانجه کانی خوراسان ئامانجی نوی تاقمی تیروریست و جیایی خوازی پژاک
احزاب تجزیه طلب دمکرات،اتحاد پیشکش؛لطفا همدیگر را قتل و عام نکنید!!!+لایه نه جیایی خواز و ئاژاوه گیره کانی دیموکرات،یه کگرتنه وه پیشکه شتان بی زه حمه ت یه کتری قه‌راچۆ و له ناو مه به ن !!!
بازخوانی بمب‌گذاری سلطنت طلبان در شیراز
اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان به سبک BBC+ناکۆکی و ئاژاوه نانه وه له نیوان ولاته موسلمانه کان به شیوازی BBC

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 1870 کد مطلب: 3406  

افشای حقایق تکان دهنده از خدمات یک دهه ای کومله به رژیم بعث عراق

آکام نیوز
آکام نیوز-اختصاصی:کومله دوشادوش رژیم بعث عراق بر علیه نیروهای نظامی و غیر نظامی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان بر علیه عراق می جنگیدند،درگیر می شد و به کشور و مردم خودش خیانت می کرد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱۴ آذر ساعت 14:15

آکام نیوز-اختصاصی:کومله به پاس خوش خدمتی به رژیم بعثی از سوی صدام حسین ماهیانه حقوق،مستمری،پاداش، اردوگاههای نظامی منجمله اردوگاههای:(رانیه – زرگویز- زرگویزله- بوتی- چهارتا- چناره- سرکپکان- سونه- سوران- خندکه- کرکوک- سلیمانیه- اربیل- بغداد و چخماق)،تسلیحات سبک و سنگین،پاسپورت برای سهولت اعضای کومله جهت رفت و آمد به بغداد و اروپا، پولهای هنگفت و دلارهای باد آورده دریافت می کردند و بهای آن خیانتها،سرکوب مردم معترض کردستان عراق دوشادوش رژیم بعث،لودادن مقرات و مخفیگاههای پیشمرگان بارزانی و طالبانی(حزب دمکرات کردستان عراق و اتحادیه میهنی کردستان عراق) و ارائه کروکی محل استقرار نیروهای این دو حزب بزرگ کردستان عراق و حتی خیانت به آنها،دستگیری نیروهای پاسدار و رزمنده ما که در جبهه های حق علیه باطل بر علیه عراق مبارزه می کردند و در کمال بی شرمی و خیانت،تحویل دادن اسرای ما به رژیم بعث عراق و حمله به مردم کردستان و تصرف پایگاههای نیروهای خودی از مهمترین جنایات ضد بشری و ضد حقوق بشری گروهک کومله در راستای خدمت به صدام حسین به شمار می آیند.

کومله دوشادوش رژیم بعث عراق بر علیه نیروهای نظامی و غیر نظامی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشورمان بر علیه عراق می جنگیدند،درگیر می شد و به کشور و مردم خودش خیانت می کرد.

کمک به رژیم بعثی در جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران خیانتی غیر قابل بخشش از سوی مردم ایران می باشد که کومله به راحتی مرتکب این خیانت شد.

کومله در این درگیری ها و در کشاکش جنگ عراق بر علیه ایران،سه لشکر از رزمندگان را در کردستان ایران زمین گیر کرد.

و به پاس این خوش خدمتی هایش به صدام حسین،از سوی او،از پیش حقوق و تسلیحات پیشرفته دریافت می کرد.

از سردشت تا کرمانشاه،پیشمرگانش را آماده می کرد و بر اساس طرح و برنامه رژیم عراق،نیروهای عراقی را با حمایت و پشتیبانی پیشمرگان کومله،وارد خاک کردستان می کرد و در یکی از این برنامه ها،سه لشکر از نیروهای ایرانی را در سردشت تا کرمانشاه زمین گیر کرد و قبل از درگیر شدن نیروهای عراقی،خود دست بکار شد و بیشتر رزمندگان این سه لشکر را به طرز وحشیانه ای به شهادت رساندند و حتی به اجساد آنها بی حرمتی کردند و اگر فردی را هم اسیر می کردند،اسرا را تحویل رژیم عراق می دادند و به ازای هر اسیر دلار دریافت می کردند.

و یا اینکه اسرا را خود،گاها بازجویی می کردند و در صورت بدست آوردن اطلاعاتی از اسرا،بلافاصله این اطلاعات را در اختیار استخبارات(دستگاه اطلاعاتی بعث) قرار می دادند و اعلام می کردند که مثلا کدام لشکر و تیپ ما کجاست و چه ابزار و امکاناتی در اختیار دارند و این اطلاعات را به راحتی در اختیار استخبارات عراق قرار می دادند.

کومله در طول این جنگ مشترک عراق و خودشان برعلیه ایران،دهها اسیر را تحویل آنها دادند که تمامی اسرای تحویلی از سوی کومله به عراق،متاسفانه اعدام شدند.

آنها نه تنها این خیانت ها و جنایات را بر علیه مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند،بلکه بر علیه مردم کردستان عراق نیز وارد عمل شدند.

کومله گوش به فرمان صدام،در سرکوب مردم کردستان عراق نقش بسزایی را ایفا می کرد.

از این طریق که در آن زمان پیشمرگان بارزانی و طالبانی بر علیه رژیم بعث در کوهها مستقر شده بودند و به درگیری و جنگ با این رژیم برای آزادی کردستان عراق ارامه می دادند،کومله بنا به درخواست صدام حسین خود را به آنها نزدیک کرده و خود را به آنها نزدیک کرده و خود را دوست مبارزین کردستان عراق معرفی می کرد و از این طریق ضربات مهلکی را بر علیه این پیشمرگان وارد ساخت.یکی از روشهای ضربه زدن به آنها این بود که کومله،مخفیگاهها و مکان های استقرار پیشمرگان بارزانی و طالبانی را شناسایی کرده و این اطلاعات را با جزئیات در اختیار بعثی ها قرار می داد و رژیم بعث هم صدها تن از این مبارزان را با اطلاعاتی که از کومله دریافت کرده بود،به قتل می رساند.

کومله تنها به دادن این اطلاعات بسنده نمی کرد،بلکه در اقدامی بی شرمانه و وقیحانه کردهای عراق را اسیر کرده و تحویل عراقی ها می داد و بر اساس برنامه ریزی های رژیم بعث دهها تن از اکراد عراقی توسط کومله اسیر و تحویل استخبارات می شدند.

صدام حسین رئیس جمهور وقت عراق بارها به خاطر خدمات ارزنده کومله به وی،ملاقات های متعددی را با رهبران کومله برای اتخاذ نقشه و طرح و توطئه های جدید بر علیه مردم ایران در جنگ عراق بر علیه ایران و همچنین سرکوب قیام و مبارزات مردم کردستان عراق انجام داد و در این راستا با رهبران سرشناسی همچون:

ابراهیم علیزاده- جعفر شفیعی- صدیق کمانگر- عبدالله مهتدی- عمر ایلخانی زاده و... ملاقات داشت.

به آنها تسلیحاتی نظیر اعطای پاسپورت در جهت سهولت رفت و آمد رهبران کومله به بغداد و اروپا،پولها و دلارهای هنگفت،در اختیار قرار دادن تسلیحات نظامی سبک و سنگین و حقوق ماهیانه پرداخت می کرد.

تسلیحات باد آورده هر ماهه از سوی صدام حسین به کومله پرداخت می شد.

اما در خصوص افشای یکی دیگر از خیانت های کومله بر علیه کشور خودشان،در زمان جنگ تحمیلی می توان به این مورد اشاره داشت که اگر رژیم عراق می خواست به طور مثال در منطقه جنوب عملیاتی داشته باشد،به عنوان نیروی پیش قراول از کومله استفاده می کردند و در آن دوران بود که صدام حسین زمین های شخصی مردم کردستان عراق را به زور اسلحه از آنها گرفت و یا به عبارتی تصرف کرد و در اختیار کومله برای تاسیس اردوگاه نظامی قرار داد( که از آن جمله می توان از اردوگاههای زرگویز و زرگویزله نام برد که هم اینک نیز در اشغال کومله هستند).

این خوش خدمتی ها هم چنین سبب کشته شدن دهها پیشمرگ کومله شد که فریب این گروهک را خورده بودند.

همچنین دهها تن نیز با مشاهده این وضعیت،گروه را ترک گفته و به ایران باز گشتند و تعداد زیادی از آنان نیز به طرز مرموزی مفقودالاثر شدند!!!

کومله،سردمداران این گروهک تروریستی و پیشمرگان این این گروه افرادی دروغگو،دزد،جنایتکار و وطن فروش هستند که هم اینک نیز در شمال عراق ساکن هستند.

هم اکنون نیز مردم کردستان به یاد دارند که چگونه سردمداران کومله بر علیه مردم کردستان دست به چه جنایتهایی که نزدند.

البته با روشن شدن ابعاد تکان دهنده این خوش خدمتی های کومله به صدام حسین،دهها پیشمرگ کومله به علت اینکه متوجه خیانت های کومله بر ضد ایران و مردم کردستان شدند،خود را تحویل ایران دادند و دیگر حاضر نشدند در این گروهک باقی بمانند که بعد ها توسط مزدوران و تیم های ترور گروهک کومله کشته شوند.

یکی از این افراد حسین محمدی اهل سقز بود که شبانه توسط تیم نظامی کومله به همراه پدرش به طرز دلخراش و وحشتناکی کشته شد.

کومله در این جنگ به جای دفاع از مردم کشورش،دوشادوش صدام دست به یک حمله پیش دستانه تمام عیار علیه جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و مردم کردستان زد تا از صدور امواج انقلاب اسلامی به مردم عراق که اکثرا مسلمان و شیعه هستند جلوگیری نماید و با درگیر کردن مردم آن کشور در یک جنگ گسترده،آنان را از الگو گیری و پیروی از انقلاب اسلامی باز داشته تا در نتیجه ساکنین بین النهرین خواستار برپایی حکومت اسلامی در عراق به سبک ایران نشوند و از سرنگونی رژیم دیکتاتوری حاکم بر آن کشور جلوگیری شود.

کومله شرایط تغییر نظام جمهوری اسلامی در ایران را فرصت مناسبی برای تغییر شرایط در کردستان ایران و تجزیه این منطقه می دانست و می خواست با تصرف ایران توسط عراق و تسلط بر کردستان،قدرت را در کردستان به دست بگیرد و در این راه باعث ریخته شدن خون هزاران جوان ایرانی شد و حتی از خون پیشمرگان خود نیز به راحتی می گذشت.

کومله به نیروهای خودش نیز رحم نکرد.

صدام نیز می خواست رهبری جهان عرب را در شرایط افول رهبری مصر به دلیل سازش با اسرائیل بدست گیرد و در رقابت با عربستان و مصر خود در راس جامعه عرب قرار گیرد.

با توجه به آن که در آن هنگام،خیزش مردم ایران و پیام انقلاب اسلامی بیش از هر چیز،شاهان فاسد عرب را در چشم مردم خود بی ارزش کرده و امکان افزایش مطالبات مردم عرب در برپایی حکومت های مردمی و غیر وابسته به آمریکا را بوجود آورده بود،لذا سران کشورهای عربی تمایل داشتندکه یک کشور عربی همسایه ایران که فقط عراق بود،با شروع یک جنگ،ایران را به خود مشغول کند،تا انقلاب اسلامی در آن کشور محصور شده و مردم عرب نتوانند زیباییهای یک نهضت مردمی اسلامی را ببینند و در نتیجه شاهان و امیران عرب بتوانند به حکومت های خود بدون مردم ادامه دهند.

البته نمی توان به سادگی از این موضوع گذشت که:

آمریکا پشت صحنه تصمیم صدام قرار داشت.

پس از به نتیجه نرسیدن کودتای نوژه در اوایل سال 1359،ایالات متحده آمریکا می خواست با حمله صدام به ایران،دوباره امکان بازگشت خود به ایران را فراهم کرده و انتقام خود را از مردمی که با برپایی انقلاب اسلامی،آنها را از کشور بیرون رانده بودند با کمک صدام و گروهک کومله بگیرند و تسلط خود را بار دیگر بر ایران اعاده نمایند.

صدام حسین با راه اندازی جنگ مسلحانه در کردستان ایران از طریق گروهک کومله،که صدام آنها را تجهیز و تسلیح می کرد بخشی از قوای همین ارتش با شرایط فوق و نیز قسمتی از استعداد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هنوز شکل نظامی به خود نگرفته است با این گروهها در برخی از استان های همجوار با عراق درگیر است لذا،برای دشمن توان رزمی قوای مسلح ایران باز هم ضعیف تر،ارزیابی می گردید.

حال نباید از ترور شخصیت های مردمی و سیاسی در راستای خدمت به اهداف و پیاده کردن برنامه های رژیم عراق توسط کومله گذشت...

شهید عبدالکریم مصطفی پور آذر در سال 1315 در روستای شهریکند از توابع شهرستان بوکان متولد شد.

در مهاباد پس از اقامه نماز جماعت ظهر در مسجد مولوی مهاباد در روز 2/1/61 توسط گروهک کومله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بزرگ مردی که تاریخ مهاباد مثل او را کمتر خواهد دید،با تیر ستمگری در خون می غلطد و گل همیشه بهار و خوش بوی گلستان علوم انسانی را سوز و سرمای صحرای جهالت و تاریکی پرپر می کند.

دریغ و درد بر فقدان چنین مردی بزرگوار.

هنگامی که از دریای بیکران علم و معرفتش قطره قطره به نام سخنرانی به خورد مردم می داد و آوای ملکوتی قرآن را به گوش مردم می رساند لذایذ بهشت خدایی را مجسم می کرد و همه از پیر و جوان،زن و مرد شیفته سخنان بدیع و شیوایش می شدند.

او از باده حق و حقیقت نوشیده و سر مست در راه صراط المستقیم قدم بر می داشت و چون خورشید تابان راهنمای عالم و روشنگر تاریکی ها بود و از شب پره های گناه جهان ظلمت و جهالت باکی نداشت.

الهی،گناه این مرد روحانی و این عالم ربانی جز خیر و صلاح مردم و جز آموختن پیام قرآنی چه بود؟

که ستمگران کوردل طاقت وجودش را نداشتند.

مگر غیر از این بود که سخنانش دریای منبر مساجد از جن و انس داشت.

تو ای منافق کور دل از چه طایفه و تباری که مردانگی نداری حتما از شراره های گرم و داغ اسفل السافلینی و همجوار شیطان خبیث هستی که قلب تاریکت هیچ گرایشی به نور خداوندی ندارد و گرنه هیچ دلی را یارای به شهادت رساندن چنین مرد بزرگواری را ندارد.

عبدالکریم مصطفی پورآذر در سال 1315 در روستای شهریکند از توابع بوکان در یک خانواده مذهبی و مکتبی دیده به جهان گشود پدر مهربانش علوم مقدماتی اسلام را به او آموخت و چون از هوش و درایت و استعدادش با خبر بود او را برای کسب علم و معرفت به روستاهای همجوار و محضر روحانیون مختلف فرستاد و نزد آنان دروس علمی و فقهی آموخت و در این رابطه به مقام والایی رسید.

او در آغاز جوانی به سمت امام جماعت مسجد مولوی مهاباد منصوب شد و همچنین به استخدام اداره آموزش و پرورش مهاباد در آمد.

او نه تنها در منبر،بلکه در دبیرستانها نیز جوانان را از انقلاب و اهداف آن آگاه می ساخت.

او مبارزه علیه رژیم طاغوت را آغاز کرد و فعالیتهای خود را در این راستا پنهانی انجام می داد و گاهی هم در موعظه هایش آشکارا از ظلم و ستم رژیم پهلوی افشاگری می کرد.

در اوج گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایشان نیز مثل اکثر روحانیون مبارز و متعهد مردم را تشویق و ترغیب می کردند .

به علت جذابیت گفتارش همه مجذوب و شیفته او می شدند،ایشان همیشه بر اتحاد و اتفاق مسلمین جهان بخصوص مسلمانان ایران تاکید داشت و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نمی کرد.

او در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی با رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( ره) همیشه همصدا بوده و پیامهایش را با گوش جان می شنید و آن را برای دیگران تفسیر و تاویل می کرد.

در این رابطه مورد اتهام گروهک کومله واقع شدند و سرانجام در روز 2/1/61 در محراب عشق و ایمان به دست افراد وابسته به گروهک منافق کومله ترور و به شهادت رسیدند .

پیکر پاکش در روز 3/1/61 ساعت 10 صبح با شرکت کلیه اقشار مردم و مسئولین شهر و روحانیون مرکز اسلامی غرب کشور از مسجد مولوی به طرف گورستان بداق سلطان تشییع و در جوار شهدا دیگر این مرز و بوم به خاک سپرده شد....

www.akamnews.com

telegram.me/akamnews            آکام نیوز را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنیدصمد : همشون خوددفروشی کردند اونم اخرش
زاهد : ولله چی بگم بخاطر منفعت خودشون این نامردها دست به هر کاری می زنند
کاوه : خود فروش خودش به جهنم می رود ولی وطن فروش یک کشور را به جهنم میکشاند
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود

آکام نیوز:پ ک ک سیاست های بارزانی را نابخردانه عنوان داشت و ...
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون

آکام نیوز:سال ۲۰۰۳ زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد و رژیم ب...
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا

آکام نیوز:در چند روز اخیر که حزب منحله دمکرات “حدکا”در حال ب...
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی

آکام نیوز:در تاریخ حزب منحله دمکرات از گذشته تا بحال،بحث نار...
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی

آکام نیوز:طرح تغییر ساختار حزب منحله و تروریستی دمکرات کردست...

کاریکاتور

یادداشت

یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است» یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است»

آکام نیوز-احسان هوشمند:«ملامصطفی بارزانی یکی از رهبران سیاسی...
حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است

آکام نیوز:رئیس مشترک پژاک سیامند معنی در اظهاراتی تازه به بر...
رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله

آکام نیوز:ﺑﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺟﻨﮓ ﺳﺮﺩ بین ﺑﻠﻮﮎ ﻏﺮﺏ ﻭ ﺷﺮﻕ،ایران ﻫﻢ ﺷﺎﻫﺪ ف...
از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران! از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران!

آکام نیوز:این روزها پس از انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا خبره...
حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب

آکام نیوز-اختصاصی:مطلع شدیم ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران ...
کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!! کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!!

آکام نیوز:به نقل از سایت خبری هاوری کوردستان:تفسیری کوتاه در...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها