۱۳۹۶ سه شنبه ۵ ارديبهشت ساعت 1:58 PM

عکس روز

22 بهمن در شهرهای کردستان ایران

نظرسنجی

آخرین اخبار
پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری
کرمانج ‌های خراسان هدف جدید گروهک تجزیه طلب پژاک+کورده کرمانجه کانی خوراسان ئامانجی نوی تاقمی تیروریست و جیایی خوازی پژاک
احزاب تجزیه طلب دمکرات،اتحاد پیشکش؛لطفا همدیگر را قتل و عام نکنید!!!+لایه نه جیایی خواز و ئاژاوه گیره کانی دیموکرات،یه کگرتنه وه پیشکه شتان بی زه حمه ت یه کتری قه‌راچۆ و له ناو مه به ن !!!
بازخوانی بمب‌گذاری سلطنت طلبان در شیراز
اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان به سبک BBC+ناکۆکی و ئاژاوه نانه وه له نیوان ولاته موسلمانه کان به شیوازی BBC

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 15638 کد مطلب: 1864  
خیانتهای سرکرده معدوم حزب تروریست دمکرات از زاویه ای دیگر؛

جنایات قاسملو ،کرد کش حرفه ای؟!

آکام نیوز
آکام نیوز:عبدالرحمان قاسملو سرکرده حزب منحله و تروریستی دمکرات کردستان ایران در پایان عمر ننگین خود،به این نتیجه رسید بود که مسئله کردستان راه حل تروریستی و نظامی ندارد و از طریق بنبلا مبارز بزرگ الجزایر و رئیس جمهور اسبق الجزایر توانست با برخی از نمایندگان با واسطه با دیپلماتهای ایران در 22 تیر 1368 در وین بر سر میز مذاکره بنشیند که در حین مذاکره درگیری پیش می آید و طرف ایرانی تیر می خورد وی نیز کشته می شود.
۱۳۹۲ يکشنبه ۱ دي ساعت 11:27

           

آکام نیوز:عبدالرحمان قاسملو سرکرده حزب منحله و تروریستی دمکرات کردستان ایران در پایان عمر ننگین خود،به این نتیجه رسید بود که مسئله کردستان راه حل تروریستی و نظامی ندارد و از طریق بنبلا مبارز بزرگ الجزایر و رئیس جمهور اسبق الجزایر توانست با برخی از نمایندگان با واسطه با دیپلماتهای ایران در 22 تیر 1368 در وین بر سر میز مذاکره بنشیند که در حین مذاکره درگیری پیش می آید و طرف ایرانی تیر می خورد وی نیز کشته می شود.

وی در عمر سیاسی اش بارها با سران کرد در اروپا ، عراق و ایران توافق و سپس به مشکل اساسی بر می خورد.

برخی کشته شدن وی را یک عصبانیت خود سرانه در یک مذاکره در وین می دانند برخی هم کار صدام و مسعود رجوی و برخی نیز به یه تسویه حساب کردی با وی و برخی به ایران پیوند می زنند.

واقعیت در مورد قاسملو به جهت پیچیدیگیها خود او و تغییرات مواضع سیاسی است همکاری با امنیتی ترین دستگاههای اطلاعاتی از جمله ساواک ، گروههای امنیتی در پراگ ، دستگاههای جاسوسی و ضد جاسوسی کمومنیستی در اروپای غربی و شرقی و استخبارات صدام و گروهگ تروریستی ومسعود رجوی نیاز به پژوهش همه جانبه و طولانی دارد.

در اینجا به بررسی زاوایای پیچیده شخصیت قاسملو و عملکرد بسیار پیچیده و بعضا متناقضش در 38 سال دبیر کلی حزبش پرداخته خواهد شد.

مهدی خانبابا تهرانی در تلویزیون صدای آمریکا عبدالرحمن قاسملو را پیامبر صلح نامید.

مهدی خانبابا تهرانی دوست توده ای نزدیک قاسملو از پیشنهاد صدام به قاسملو،درخصوص اعلام استقلال کردستان از ایران پرده برمیدار و به صراحت از اعلام حمایت صدام سخن به میان میآورد . و میگویدصدام پس از تشریح اوضاع ایران در داخل و عرصه بین المللی به وی گفته الان ایران بسیار در جنگ ضعیف شده و شما اگر استقلال کردستان را اعلام کنید از شما حمایت می کنیم

قاسملو با شاه پهلوی ابتدائا مخالف می کرد سپس با ساواک همکاری اطلاعاتی نمود وبعدبا یک صهیونیست اتریشی ازدواج می کند . برخی تحلیل گران اعتقاد دارند عبدالله اسحاقی از فعالترین سران حزب کردستان را او به قتل می رساند تا خود دبیر کل شود .اسحاقی رابطه خوبی ابتدائا با بارزانی و کردستان عراق داشت .

قاسملو به سازمان منافقین می پیوند وی در قبال جنایتهای علیه کردها سکوت معنا دار می نماید و با صدام و مسعود رجوی همکاری اطلاعاتی می نماید . نقش وی در قضیه بمباران حلبچه و انفال هنوز مشخص نشد . او بسیاری از کردها را تحویل ارتش عراق می دهد.

قاسملو کیست ؟

عبدالرحمان قاسملو در یک دیماه 1309 مصادف با 22 دسامبر 1930 در روستای کرد نشین قاسملو در حومه ارومیه به دنیا آمد و تحصیلاتش را در ارومیه وسپس تهران به پایان رساند .

در سال 1324 با تشکیل اتحادیهٔ جوانان دمکرات کردستان در شهر ارومیه فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد یک سال بعد در سال 1325 جمهوری مهاباد سقوط می کند . او با نام ادامه درس سریع به تهران می رود دوسال پس از آن در سال 1327 برای ادامه تحصیل راهی پاریس می شود .

رسیدن به پاریس وی همزمان با تیر اندازی به سوی شاه در دانشگاه تهران 15 بهمن 1327 می گردد . در مدت اقامت در پاریس با چند تن از دانشجویان کرد انجمن دانشجویان کرد در اروپا را تأسیس کرد.

قاسملو به عنوان اولین بورسیه ایرانی «اتحادیه بین‌المللی دانشجویان» به پراگ پایتخت چکسلواکی رفت. پراک محل تحصیل کمونیستهای دوآتشه و توده ای های متعصب آن زمان بود

طی مدتی که در پراگ مشغول تحصیل بود در فعالیتهای اتحادیهٔ بین‌المللی دانشجویان نیز شرکت داشت. سال ۱۳۳۰ به نمایندگی از سوی دانشجویان ایرانی در دومین کنگرهٔ آن سازمان که در شهر پراگ برگزار گردید شرکت کرد. در همان مدت به عنوان نمایندهٔ ایران در بیشتر گردهمایی‌ها و کنفرانسهای فدراسیون جهانی جوانان در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان شرکت می‌کرد.

در سال ۱۳۳۱ در زمان حکومت دکتر مصدق، قاسملو بعد از اینکه در دانشگاه پراگ موفق به اخذ لیسانس علوم اجتماعی و سیاسی شد، به ایران بازگشت. در آن موقع میان حزب دمکرات کردستان و حزب توده ایران وحدت تشکیلاتی وجود داشت. قاسملو پس از شش ماه فعالیت در تهران به مهاباد برگشت و در آنجا مسۆلیت کار حزبی را به عهده گرفت.

بعد از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ به فعالیت مخفی روی آورده و مخفیانه در تهران و کردستان مشغول فعالیت حزبی شود. در این فاصله سرپرستی روزنامه «کوردستان»، ارگان مرکزی حزب را بر عهده داشت که تنها پنج شماره آن مخفیانه به چاپ رسید و نیز در همین مدت بود که یک کمیته سراسری جهت فعالیتهای حزب دمکرات کردستان به سرپرستی وی تشکیل گردید.

بعد از شکست جمهوری مهاباد، سطح رشد و تنزل جنبش کردها، به سطح اختلاف میان روابط ایران و عراق بستگی پیدا کرد. در آن زمان مرکز حزب دمکرات کردستان ایران به عراق انتقال یافت. در زمان عبدالرحمان قاسملو روابط بین حزب دمکرات کردستان با حزب بعث عراق به سطح همکاری رسید.

در اسناد منتشر شده از دولت بریتانیا، بعد از فروپاشی جمهوری خودمختار مهاباد، شش سال بعد از آن در سال ۱۹۵۲ منطقه بوکان آماده برای یک شورش کردی بوده است که توسط ارتش وبا دخالت حکومت پهلوی سرکوب شده است و مانع از وقوع این شورش شدند.

عبدالرحمن قاسملو پس از پنج سال فعالیت سیاسی در ایران و بویژه در کردستان، سال ۱۳۳۶ بار دیگر به چکسلوواکی رفت. در سال ۱۳۳۷(۱۹۵۸) پس از پیروزی انقلاب عراق همراه با تنی چند از اعضای مسئول حزبی کوشش نمودند با اقامت در خاک عراق، سازمانهای حزبی را در داخل کشور احیا نمایند.

سال ۱۳۴۱(۱۹۶۲) قاسملو در دانشگاه پراگ به اخذ درجه دکترا در رشته علوم اقتصادی نایل آمد و تا سال ۱۳۴۹ در آن دانشگاه درس «اقتصاد سرمایه‌داری و اقتصاد سوسیالیستی و تئوری رشد اقتصادی» را تدریس می‌کرد.

در این فاصله قاسملو چند کتاب و جزوه را در رابطه با مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به رشته تحریر درآورد که معروفترین آنها کتاب «کردوکردستان» می‌باشد . این کتاب که در اصل به زبان چکی به رشته تحریر درآمده‌است تاکنون به زبانهای انگلیسی، سلواکی، لهستانی، عربی، کردی، فارسی و بخش‌هایی از آن نیز به فرانسه ترجمه و منتشر شده‌است.. قاسملو با زبانهای کردی، فارسی، ترکی، عربی، فرانسه، انگلیسی، چکی و روسی آشنایی کامل داشت[1]

سال ۱۳۴۹ بعد از صدور بیانیهٔ ۱۱ مارس و توافق میان رهبری جنبش کردستان عراق با دولت آن کشور امکان فعالیت سیاسی در کردستان ایران بیشتر شد. در این فرصت قاسملو از اروپا بازگشت و به یاری چند نفر از یاران نزدیک خود مسئولیت احیای سازمانهای حزب دمکرات کردستان را به عهده گرفت.

در کنگره سوم حزب که در خردادماه سال ۱۳۵۰ برگزار شد، قاسملو به عضویت کمیتهٔ مرکزی و سپس به دبیرکلی حزب دمکرات کردستان انتخاب شد و از آن به بعد در همهٔ کنگره‌های حزبی به عنوان دبیرکل برگزیده شد.قاسملو که خود را مدعی حقوق پایمال شده هم‌وطنان کُرد می‌دانست طی نامه‌ای خطاب به سرکرده فرقه منافقین، رسما پیوستن حزب منحله دمکرات کردستان ایران را به شورای به اصطلاح ملی مقاومت اعلام می‌کند.

دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران

برادر مجاهد مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت

برای استقلال و آزادی جمهوری دمکراتیک اسلامی ایران

با سلام و درودهای انقلابی و در تعقیب مذاکراتی که درباره شورا و هدفها و سازمان آن صورت گرفته است با در نظر گرفتن برنامه شورای ملی مقاومت و دولت موقت جمهوری دمکراتیک اسلامی ایران که به امضای مشترک شما و آقای بنی صدر منتشر گردیده است ضمن اعلام موافقت حزب دمکرات کردستان ایران با اصول کلی اعلام شده

برنامه ی مذکور بویژه با تأکید بر اصل مقدس خودمختاری کردستان،رسما پیوستگی حزب دمکرات کردستان ایران را به شورای ملی مقاومت برای استقلال و آزادی جمهوری دمکراتیک اسلامی ایران اعلام میدارد.

نماینده ی حزب برای حضور در شورا جداگانه معرفی میگردد.

بی‌مناسبت نمیداند درودهای گرم و انقلابی برادران پیشمرگه و اعضای حزب دمکرات کردستان ایران را نثار قهرمانان مبارز و مجاهد که با خون خود هر روز و هر ساعت حماسه می آفرینند و تاریخ مبارزات انقلابی میهن عزیزمان ایران را بیش از پیش غنی می سازند بنمایم.

با اطمینان به پیروزی

دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران ـ عبدالرحمن قاسملو

پنجم آبان ماه ١٣۶٠

سند بالا و اعلام آمادگی عبدالرحمن قاسملو دبیر کل وقت حزب منحله دمکرات برای همکاری و همراهی با فرقه منافقین در حالیست که مدام از نشریه ها و سایت های حزب دمکرات می بینیم و میخوانیم که عوامل این حزب شخص قاسملو را انسانی آزادیخواه و صلح طلب و رهبر مردم کُرد اعلام میکنند.

اعضای حزب دمکرات غافل از اینکه خیانت ها و کُرد فروشی آنها و رهبرانشان همیشه و در طول تاریخ برای ملت ایران به ویژه مردم قهرمان و غیور کُرد پنهان نبوده و با وجود سند و مدرک فراوان برای عموم مردم آشکار میباشد.
یکی دیگر از خیانت های این حزب ضد کرد و منحله دست به یکی شدن رهبران آن با سازمان تروریستی و ضد بشری منافقین میباشد. منافقینی که با همکاری سران حزب بعث عراق و شخص صدام بزرگترین جنایت‌ها را در حق مردم کُرد ایرانی و عراقی مرتکب شده‌اند.

پایگاه تحلیلی کردها می نویسد :

اینکه وی از سال ۱۳۲۳ با طرفداران احمد کسروی تحت پوشش حزب جوانان توده فعالیت می کرده و یا اینکه در ۲۴ خرداد ۱۳۲۴ به عضویت سازمان حزب توده (وابسته به شوروی سابق) در می آید. در سال ۱۳۳۱ در کمیته شماره ۱ حزب توده مشغول به فعالیت می شود.

در سال ۱۳۳۲ کمیته حزب توده در مهاباد را راه اندازی نموده و در سال ۱۳۳۵ (به دلیل انتشار اعلامیه به نام حزب دمکرات و کنار زدن فعالیت های توده ای) روز دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۳۵ در سر قرار ساواک دستگیر می شود. در واقع این دستگیری بهانه ای برای عمق بخشیدن به همکاری با ساواک بوده است. ایشان پس از صحبت های چند تن از مسئولین ساواک و آموزش های لازم بکارگیری، پس از سه روز در حضور بختیار آزاد می شود، مشروط بر آنکه با ساواک در خصوص فعالیت های حزبی گروه های کردی، همکاری داشته باشد.[2]

قاسملو که به نوعی نگران لو رفتن وجهه اش نزد احزاب کرد عراقی و جریانات کرد ایرانی در آن زمان بود سعی می کند به بهانه تحصیل از کشور خارج شود. اما پس از انقلاب عراق، فضا را مهیا دیده و با بودجه سازمان امنیت عراق شروع به تشکیل جریانی موازی بر علیه کردهای آنجا می کند که در نهایت منجر به درگیری های او با عبداله اسحاقی (دبیرکل وقت حزب دمکرات کردستان ایران) می شود و در آنجاست که اسحاقی این جمله تاریخی را به قاسملو گفته و بخشی از واقعیات را آشکار می سازد :

تو تا به حال ما را دنباله روی حزب توده کرده بودی و با ساواک هم همکاری داشتی و کل سازمان ما را در ایران به دست پلیس دادی ! حالا هم در عراق با امنیتی ها زد و بند داری و… . م. ح[۱] در این زمینه می گوید” همان زمان هم یکی از روزنامه های محلی کردستان وابسته به خودمان مطلب می زند که قاسملو عضو سابق رهبری به دلیل ضعف و تسلیم شدن به پلیس عراق و دادن قول همکاری و همچنین ربودن دو فقره پول از حزب، بنام خائن به خلق کردستان در کردستان ایران از صفوف حزب اخراج می شود و هیچیک از ماها حتی فکر آن را هم نمی کردیم که بعدها وی مجدداً دبیر کل حزب شود و این را در خواب هم نمی دیدیم..

در سال ۱۳۴۳ هجری شمسی در کنگره دوم حزب دمکرات، بنا بر پیشنهاد احمد توفیق (عبداله اسحاقی)، قاسملو به دلیل خیانت به حزب، همکاری با ساواک و لو دادن بسیاری از اعضای حزب، فساد مالی و ربودن دو فقره پول از گروه اخراج می شود!” به دنبال این قضایا حتی به دنبال توطئه ای که قاسملو با همکاری رژیم بعث عراق تدوین می کنند، احمد توفیق را کشته و کنگره سوم حزب در سال ۱۳۵۲ را تشکیل می دهند!!! ضمن تدوین اساسنامه ای جدید، قاسملو به جای اسحاقی دبیرکل می شود! در فضای پس از انقلاب بیشترین سوء استفاده را قاسملو می کند، یک عامل ساواک و عامل کشتن احمد توفیق و فروختن بسیاری از حزبی ها که تا قبل از انقلاب اصلاً نامی از وی نبود، به یک شبه در میتینگ مهاباد به رهبر جریان کردی مبدل می گردد!

م.ح می افزاید:” تعجب بیشتر من آن است که حتی در سال ۱۳۵۸ در کنگره چهارم حزب که در مهاباد تشکیل شد، علی رغم آنکه غنی بلوریان بیشترین آراء را آورده بود، مجدداً با حیله و نیرنگ، قاسملو رهبریت را در دست گرفت و جالب آن است که تمام حضرات حاضر در کنگره هم این را می دانند و حتی این زمینه ای شد برای جدایی بسیاری از افراد در حزب ولی برخی دیگر حافظه تاریخی خوبی ندارند.

در پی این نیرنگ وی تمام مصوبه های کنگره چهارم را تغییر داد که چنین قانون شکنی در تاریخ هیچ یک از احزاب سابقه نداشته و لکه ننگی در تاریخ حزب دمکرات است. این حرکت بنای بدعت و توطئه و نگاه بدبینی به جریانات کرد و جنگ های داخلی کردستان در آن زمان را گذاشت. و سرآغازی شد برای انحراف در حزب دمکرات و مزدوری این گروه! قاسملو آن زمان فرصت را غنیمت شمرده و برای اینکه حزب را یکدست نماید، با دادن بیانیه، افرادی که انشعاب کرده بودند را به عنوان خیانت به جنبش کردستان، اخراج می کند.”

قاسملو بعد از آن با هدایت استخبارات عراق و مسئولان عملیاتی راعد قاضی و ابوعلی در کرکوک سیاست نزدیکی به سازمان منافقین را پیگیری می کند و با پیوستن به شورای ملی مقاومت، لکه ننگی در کارنامه حزب ثبت می کند که حتی رهبران کنونی جرأت پرداختن به این قسمت از تاریخ زندگی قاسملو را ندارند.

نزدیکی به سازمانی که بعد از او با همکاری صدام در کشتار کردها نهایت بی رحمی خود را در قضیه انفال ثابت کرد در فاصله کنگره ۵ و ۶ با اخراج کلیه مخالفین، حزب را کاملاً یکدست نمود. م.ح می افزاید: “دیکتاتوری قاسملو آن قدر زیرکانه و گسترده بود که حتی خود آقایان و حضرات کنونی هم شاهد آن بودند که در کنگره ۶ نیز علی رغم آنکه حسن رستگار بیشترین آراء را آورد، مجدداً قاسملو رئیس شد. و مشی سوسیال دمکراسی را علی رغم مخالفت خیلی ها برگزید و تغییر جهت داد!

من نمی دانم چرا هر دفعه انتخابات می شد به کس دیگری رأی می دادند اما قاسملو دبیر کل می شد، اصلاً در کنگره های حزب حتی یکبار این آقا رأی نیاورد اما نمی دانم چه قدرتی داشت که هردفعه دبیر کل می شد. هر دفعه هم مخالفینی داشته که انشعاب می کردند اما باز ما درس نمی گرفتیم. حتی ملا حسن رستگار در کنگره ۸ که جدا شد، مجدداً درس نگرفتند. اصلاً بنای این انشعابات، نفاق ها ، دودستگی ها و خودراییها را قاسملو در حزب کاشت. من فکر می کنم این کار استخبارات بود که درنهایت زمانی که احساس کردند نیازی به وی ندارند و ممکن است به طرف بارزانی ها و طالبانی ها گرایش پیدا کند

همزمان عصبانیت منافقین (یاران دیرین) از او در آن مقطع یک ترکیب مرموز برای حذف او را پدید آورد. به راحتی هم می توانستند تقصیرها را گردن جمهوری اسلامی بیاندازند. عجیب است از این آقایان خصوصاً حسن شرفی که در مراسم تدفین قاسملو در فرانسه در نزد برنارد کوشنر و توماس هامربرگ آن سخنرانی را کرد…!! اما خوب این آقایان آن روز و امروز به برجسته سازی شخصیت قاسملو برای تداوم استیلای همه جانبه خود احتیاج داشتند.”

اگر بخواهند حادثه وین را وارونه جلوه دهند، آنجاست که بی بی سی و صدای آمریکا و به تبع آنها تلویزیون دمکرات تا کنون چندین فیلم بازسازی کرده و قاسملو را نماد مظلومیت جلوه می دهند. (معلوم نیست چرا مظلومیت قاضی محمد چندان نماد و بروز مطبوعاتی ندارد؟!)

اگر بخواهند از ویژگیهای قاسملو قلم فرسایی کنند، آنجاست که کارول پرونهابر (Carol Prunhuber)، نویسنده ونزوئلایی، به تشویق آسو حسن زاده، یک شبه رفیق دیرین و سالیان سال قاسملو شده و یک کتاب قطور با نام : “آرزو و مرگ رحمان کرد، رؤیای کردستان ” به زبان اسپانیایی می نگارد و جالب اینجاست که کتاب به سرعت توسط شرکت انگلیسی universe به چاپ رسیده و سایت این مؤسسه نیز کتاب را برای فروش در دسترس دانلود همگان قرار داده بود!

قاسملو می کوید : صدام به ما وابسته است ما باعث شده‌ایم تا بیست هزار یا شاید هم دویست‌هزارسرباز ایرانی در جبهه کمتر علیه صدام وارد جنگ بشوند! چون آن سربازها در کردستان مستقر شده‌اند. عملاً توان نظامی جمهوری‌اسلامی پایین آمده و امروزه ما از تضاد میان دولت‌ها به نفع خودمان استفاده می‌کنیم.»

اما اگر باصطلاح پیروان راه قاسملو بخواهند سخنی از خدمت وی به کردها به میان آورند، آنجاست که قلم و اسناد و تاریخ عاجز و دریغ از یک جمله نوشتار می ماند .با مطالعه در می یابیم وی به چه اندازه به فکر منافع شخصی خود و رابطه اش با رژیم بعث بوده نه مدافع راستین حقوق کردها ! قاسملو در یکی از مصاحبه‌هایش با روزنامه آبزرواتور فرانسه (1981/3/2) می‌گوید: «عراق همچون سایر کشورها کمکش را به ما پیشنهاد کرد. اما ما فقط پیشنهادهای محدود را با احتیاط کامل می‌پذیریم, از آن جهت که به هیچ‌کس وابستگی نداشته باشیم.»

البته به این رابطه و نزدیکی صدام و گروه قاسملو انتقاد می‌شود. در حالی که در همان زمانِ دولت عراق به کشتار کردهای عراق و بمباران کردستان ایران با بمب های شیمیایی ادامه می‌دهد اما قاسملو و حزب دمکرات کردستان ایران با سکوت و حمایت از صدام عملاً مهر تأییدی بر این جنایات می گذارند. حتی اشاره نمی‌کنند که چه تعداد از کردهای عراق و ایران در این کشتارها از بین می‌روند.

غم انگیز ترین حالت واقعه سال های آخر دهه ۱۹۸۰ میلادی است. زمان شروع جنگ ها و بمباران های شیمیایی ارتش جنایتکار صدام است. که پس از هیروشیما از آن به عنوان فاجعه آمیز ترین حادثه غیرانسانی و جنگ نابرابر قرن یاد کرده اند. وقتی که صدای هواپیماهای جنگی در شهرهای کردنشینی نظیر سردشت و حلبچه می پیچید، بمب هایی بی صدا فرود می آمد و همه می ماندند تا دود ناشی از آن را ببینند. ابتدا فکر می کردند که هیچ اتفاقی نیفتاده است. اما بعد، می دیدند که پرندگان یکی یکی دارند از روی درخت ها و در آسمان به روی زمین می افتند. هر جنبنده ای از حرکت باز می ماند. گلوها می سوخت و صدای سرفه می آمد.

یواش یواش صدای ناله زن ها و کودکان بلند می شد و هر کس به یک جایی فرار می کرد. بیچاره مردم، چه می دانستند که چه بکنند؟ درحین فرار نیز مانند خوشه زاری از گندم که دچار حریق شده باشد، پر پر شده و بعضی زنها بچه در آغوش به زمین افتاده و دیگر برای همیشه از حرکت بازمی ماندند. بعضی ها که زنده ماندند نیز برای چند نسل ناتوان، علیل و هنوز میراث دار آن جنایات هستند. برابر اسنادی که در سری بعدی این مقالات منتشر خواهد شد، همان زمان حجم دینارهای اعطایی استخبارات به قاسملو افزایش یافته بود.

درتاریخ ۱۷/۳/۱۹۸۸ حمله شیمیایی به حلبچه رخ داده، تعداد زیادی از مردم مظلومانه آنجا کشته شده‌اند و تقریباً هفت ماه از بحران قاسملو در مورد فاجعه حلبچه می گفت:من نمی‌توانم دربارة چیزی که ندیده‌ام اظهارنظر کنم" و ادامه می دهد: در همان مصاحبه (۳/۱۰/۱۹۸۸ ) «اولین قانون در دنیا که موجودیت ملت کرد را با این صراحت به رسمیت می‌شناسد، قانون عراق است. تفاوت‌های زیادی بین عراق و ایران وجود دارد.

بر چه اساس می‌توانیم با رژیم ایران گفت‌وگو نماییم؛ رژیمی که موجودیت ملت کرد را به رسمیت نمی‌شناسد. تا آنجایی که من اطلاع دارم، رهبران عراق، مشکلات کردها را به خوبی درک می‌کنند

گذشته اما هنوز قاسملو حاضر نیست بپذیرد که علیه کردها در عراق از بمب شیمیایی استفاده شده است. پس از آن از آقای قاسملو در مصاحبه با کل‌العرب، سؤال می‌شود رادیو بی.بی.سی از قول شما گفت که عراق از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است، قاسملو می‌گوید:

«بنده این خبر را تکذیب نموده‌ام. هنگامی که از من درباره کاربرد سلاح‌های شیمیایی سؤال شد، پاسخ دادم کاربرد سلاح‌های شیمیایی را به‌طور کامل مطالعه می‌نمایم و بعد از مطالعه گزارش‌های هیئت اعزامی سازمان ملل متحد به شمال عراق، هیچ‌گونه نشانه‌ای دال بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی مشاهده نکردم و نظر به این‌که ما فاصله بسیار نزدیکی با منطقه درگیری‌ها داریم، اثری از این سلاح‌ها مشاهده ننموده‌ایم!!!.»

آری درست است، قاسملو این فجایع را ندید چون به صلاحش بود که نبیند، همدست جنایتکار هیچ گاه جنایات خود را نمی بیند. این در حالی است که هفت‌ماه از آن فاجعه وحشتناک انسانی که ۵۰۰۰ نفر کرد در آن کشته شدند می ‌گذرد و ادامه می‌دهد: «من نمی‌توانم دربارة چیزی که ندیده‌ام اظهارنظر کنم”

قاسملو ادامه می دهد:” ما با عراق روابط دوستانه‌ای داریم. آنها می‌خواهند روابط ما را خدشه‌دار کنند. من نمی‌خواهم کسی را متهم کنم، ولی برخی از گروه‌های کرد عراقی- منظور پارتی و یکتی- مفهوم و اهمیت جنگ بین ایران و عراق را درک نمی‌کنند، ما در منطقه به آنها بیشتر نزدیک بودیم …»

در همان مصاحبه (۳/۱۰/۱۹۸۸ ) می‌گوید: «اولین قانون در دنیا که موجودیت ملت کرد را با این صراحت به رسمیت می‌شناسد، قانون عراق است.-مستند این قوانین حلبچه و سردشت است و این از قانون جنگل هم بدتر است!- تفاوت‌های زیادی بین عراق و ایران وجود دارد.

بر چه اساس می‌توانیم با رژیم ایران گفت‌وگو نماییم؛ رژیمی که موجودیت ملت کرد را به رسمیت نمی‌شناسد. تا آنجایی که من اطلاع دارم، رهبران عراق، مشکلات کردها را به خوبی درک می‌کنند- و پاسخ آن را با سلاح شیمیایی می دهند!- و این یک امر اساسی برای توافق بین طرفین است. عراق تنها کشوری است که زمینه مذاکره و تفاهم با کردها را فراهم ساخته است- مصداق آن حلبچه و انفال!!!-.»…..

البته تمام این وضعیت و نوشته ها برای سرکردگان فعلی حزب تروریست و تجزیه طلب دمکرات کردستان ایران، امری روشن و مبرهن است. خود شاهد این فجایع بوده و در برابر آن سکوت کردند.

هیچ موضعی نگرفتند. حتی محکوم نکردند! این مطالب برای روشنگری نسل جوانی است که اطلاع و استنادی از تاریخ فراز و نشیب های زندگی قاسملو ندارند.

واقعیاتی که مهجور مانده و مرور نمی شود. غافل از آنکه بیم آن می رود که دشمن تاریخ را به شکل دیگری جلوه دهد.د : جالب بود! ولی ذکر این همه ادعا به منابع بیشتری نیاز داره
احمد : خیلی جالب بو فقط مرگ بر قاسملو
sh : این ...شعرها چیه خودت میدونی چی نوشتی برو زندگی نامه دکتر قاسملو پیامبرآشتی رو بخون ببین کیه
dever : ننگت باد ای دشمن ازادی و دانایی
علی : اخی چرا اینقد عقده ای و جاهلین.برید از هر ایرانی حتی از سران بزرگ هم بپرسین خواهید دید که دکتر قاسملو چه کسی بود. وقتی اسمشو بیارین همه از ترس مواهشون سیخ میشه. درود بر دکتر قاسملو.مرگبر زد او
لیلاخی : خواهشا همگی نظرم رو تا انتها بخونید. مطالبتون واقعا جهت گیری داره و بهش نمیشه اطمینان کرد مگر اینکه مدرک بیارید و در ادامه ی همین بحث کاملا مدارکتون رو به نمایش بگذارید تا برای همه روشن بشود وگرنه این مطلب کاملا بی اعتباره و ثابت میکنه که شما با تحریک احساسات قصد دارید ذهنیت سازی کنید، امادر مورد ترور دکتر قاسملو برای همه ی دنیا روشن و واضح است که نمایندگان جمهوری اسلامی این کار را انجام دادن و شما با نوشتن این مطلب و مطالبی دیگر قصد دارید با ایجاد یه نوع بی اعتمادی به حزب دمکرات و شخصیت قاسملو به نوعی جمهوری اسلامی رو تبرئه کنید ، باز هم میگم مدرک و سند یادتون نره وگرنه تمام حرفاتون دروغه. ادمین نظر من رو نمایش بده تا اعتبار سایتتون رو تو فیسبوک خدشه دار نکنم و اونجا نظراتم رو آزادانه بیان نکنم.
کرد : واقعا خیلی بی شعوری که اینطور در مورد قاسملو پیامبر آشتی نوشتی نمیدونم شماها تا کی کور کور آنه نظر میدین
لیلاخی : آفرین به شما میگن یه ادمین حرف گوش کن ولی سند و مدرک و دلیل یاد نره...
ساسان : این چرت پرتها چی از خودت میگی تمام ملتها دکتر قاسملو را میشناسند پس جاهل نباش ملت کرد با این حرفات گول نمیخوره
سعید : متاسفم برای چنیی چرت و پرت هایی
سعید : بسیار از شما سپاسگزارم ۰ اگرچہ این مجال اندکی بود برای پرداختن بہ جنایات این وطنفروش خبیث ! خوشحالم کہ روشنگری می کنید ۰ ھربژی ایران و ھربژی کُرد ایران
نادر ايلامي : خوشبختانه جمهوري اسلامي اينقدر دروغ گفته كه اگر يه بار هم راست بگه كسي بهش باور نداره قاسملو پيامبر اشتي مردي از الماس و رمزي براي مبارزه زنده باد كورد زنده باد قاسملوي كورد
نادر ايلامي : خوشبختانه ايران اينقد دروغ گفته كه اگر يه بار هم راست بگه كسي بهش باور نداره .د قاسملو پيامبر اشتي رمزي براي مبارزه مردي از الماس زنده باد قاسملوو ي كورد زنده باد حزب دمكرات
احمد : اینها همش ترهاتی است خودتان ....ان هم از نوع ....... پا
انسان : بنظر من هر کی دکتر قاسملو رو میشناسه میدونه که چه شخصیت بزرگی داشته و اصلا خودتون رو جهت پاسخ گویی به این مطلب ناراحت نکنین .
ناصر : زنده باد ایران
مهران : خاک تو سرت با متن منحوست وقتی کسی از ایرانی بودن حرف بزنه معلومه که از این بزرگمرد و غول سیاسی خیلی بدش میاد و پشت سرش حرف مفت میزنه....
هیمن : 8 تا زبان بلد بوده 40 سال قبل مدرک دکترا داشته 38 سال دبیرکل حزب.پیشنهاد اسلحه صدام رو رد کرد فقط بخاطر اینکه میگفت مردم ازم انتظار دارن با قلم حقشون رو بگیرم نه با تفنگ و خونریزی.
هیمن : شنیدم ازش مجسمه زدن.واقعا نه برای کورد برای دنیا افتخار بوده که همچین آدمی رو به خودش دیده.نصف عمرش دنبال علم آواره بوده تا دکترا اقتصاد گرفته اگه کارش دزدی بوده برای اقتصاد و پول نفت ایران خودشو به کشتن میداد نه خودمختاری کرد.
به ژی : جمهوري اسلامي با دادن جیره به برخی خود فروشان دست به راه اندازی وب سایت های خبری وکانال ها ی تلوزیونی میزند برای از بین بردن هویت کرد و رهبران و آزادی خواهان کورد .حتی این خبر گزاری با یک نام کوردی جلو آماده و نویسندگان آن یک سری ساندیس خورد و خود فروش هستند . نظریه ها دکتر عبدالرحمن قاسملو در زمینه علوم سیاسی و علوم اقتصادی زبان زد عام و خاص است تمامی استادن و دانشگاه ها ی بزرگ در رشته های نظیر اقتصاد حسابداری و علوم سیاسی از نظریه ها دکتر قاسملو بهره می برند .حال با توم ای خود فروش که این متنو نوشتی بیند یش
ل : حرف مساوی با مدرک ....همش دروغه
کورد : خاک توسرت بدبخت پول خوبی بهت دادن اینارو گذاشتی بدبخت
....(ل) : واقعا كه يه كلمه جواب داره .الحق كه نادان هستيد . بد بختا خبر ندارين كه انگليس داره چه به سرمون مياره . توسط مترسكهاي مثل ...،...يا... ديگر، در اخر بايد بگم كه برين خوش باشين سعدي صفت
احمد : با سلام دوستانی که از قاسملو یه فرشته میسازن میشه بگن چرا قاسملو در مقابل کشتار مردم حلبچه به دست صدام موضع گیری نکرد؟؟ وقتی صدام مردم کرد سردشت رو با بمبهای شیمیایی قتل عام کرد قاسملو اون زمان کجا بود؟
ب : در جواب شما باید ضربالمثل معروف رو بکار برد خرچه داند قیمت نقل و نبات تو اصلا در حدی نیستی که راجب اون بزرگوار نظر بدی
کارو : یعنی واقعا خاک تو سرت با این چرت و پرتایی که نوشتی بی شعور
امین : هنوز جنایات قاسملو از ذهن ها پاک نشده جنایاتی که این شخص در مهاباد و سولدوز به راه انداخت و میخواست که در ارومیه هم این جنایات را انجام دهد که به کمک خداوند و مردم اگاه ارومیه حتی نتوانست سلدوزا هم نگه دارد مرگ بر جنایت کار قاسملو و افرادی که پیرو قاسملو و سمیتکو هستن
DR.SALEHI : SLM KHASTE NABASHID KESANI KE BE DR GHASEMLOU NASEZA MIGAN INA SHOURESHUN DAR HAMIN HADE KALAMATI KE AZ DAHANE INA MIYAD BIRUN VITRIN FOROUSHGah shoureshune .nang bar jahelani ke afkar manfi dar mored in bozorgvar daran
: واقعا که مطالبتون ارزش خوندن نداره و کاملا یک طرفه قضاوت کردید درود بر شرف دکتر قاسملو مرگ بر دشمنان آزادی مرگ بر کشوری که فقط یک نفر حرف اول و آخر رو توش بزنه
قاسم شکوهی : ....به........هویتان دروغ گوهای.... بچه....ایها تو و اون .....از این چرندیات بهتره
عععع : زنده باد دکتر
ghasemlou : tu tarikh bashariyat terror kardan ye siyasatmadar bar sar miz mozakere emkan pazir nabude ast pas in neshan midahad ke hich dolati az in bozorgvar hemayat nemikarde agar hata ye keshvar kochik hemayat mikard alan akhondaye mazelat amiz keshvar ma tabdil be khak shode budand.javanan bidar shin ta key khab gheflato asr tariki
امید : مطالبی که از کانال سپاه پاسداران منتشر بشه از این بهتر نمیشه.
عقل : واقعا متاسفم که کسانی که حتی نمی دانند که شهید دکتر عبدالرحمن قاسملو برای تمامی دنیا قابل احترام است حتی برای دشمنانش واین گونه با جسارت به مقام آن عالم ونخبه سیاست و اقتصاد بی ادبی میکنند
Bahman foladi : گذشته خودتون و خسته نکنید با هم خوب باشید فعلا همه چی خوبه بحث سیاسی و سیولیستی بر عهده شما نیست بچسبید به زندگی
کورد : خاک تو سرت.در مورد دکتر قاسملو رهبر فروتن کرد اینطور نوشتی.خودت را به چقدر فروختی که در مورد این مرد شریف و بزرگ که بیسوادانی همچون ....
kurdistan : کورد دڵێ. هەر کەسەێ خەڵکی به چاک یا خراپ زانی عەکسی خۆی دیوە لە نێو چاوانی واستون همکار خوبی نمیشە چون واقعا پدر صلح جهانی بود ببخشید نتونستم اراجیفتون رو کامل بخونم
ئامانج : آخه ....بی... این...ا چیه نوشتی همه دنیا دکتر عبدالرحمان قاسملو را می شناسن او واقعا یک انسان به تمام معنا بود مرگ بر ....و مرگ بر.....
omar : ..... بو بلاو کردنه وی او درویانتان
اسفندیار : اوناییکه دنبال سند و مدرک برای اثبات این مطالب هستن میتونن برن از مردم محلی پرس و جو کنن که بهترین سند میتونه باشه... برید از ساکنین سولدوز( نقده) ، اورمیه و مهاباد در مورد جنایات این قاتل بچه های شیرخواره و زنان باردار پرس و جو کنید... البته اگر اهل حق و حقیقت هستید و از روی احساس و تعصب عمل نکنید...
ابولفضل : خیلی آدم ....هستی که به اون بزرگوار توهین کردی یاشاسن ....
احمد : همه کردستان میدونن که دکترقاسملو چقدر بزرگ بوده.شمایی که میگید از مردم بپرسید، مردم کرد از بزرگواری دکتر قاسملو خبردارند وبااین حرفهای کذب نظر مردم نسبت به این بزرگوار کم نمیشه
ضد بی... : مرگ بر....
راسخ : هه واقعا خندم گرفت .واقعا شخصیت دکتر قاسملو رو کسی هست نشناسه؟از یه بچه هم بپرسن با افتخار میگه دکتر کی بود.به خودم میبالم کرد ام و رهبرم دکتر قاسملو..
shina : نوشتار همش مغرضانه بود قاسملو عشق ملت کورد بوده و هست
کژال : هه خوبه ویکیپدیاتون پته همه تونو ریخته رو آب خدا همه تون رو شفا بده از هر باسواد علوم سیاسی راجع ....سوال کنی بهت میگه چه آدم بزرگی بوده این شرت و پرتاتونم بهتره فقط مغز پهنی هایی مثل خودت باور کنه 👎🏻👎🏻👎🏻 ما افتخار میکنیم رهبرمون ....شماهم بهتره به آقاتون افتخار کنین.....
sahar : اینی کە این سایت دروغین نوشتە اینو بدون رهبر ما تو قلب مردم کردستان جا داشتە الانم از هر کۆردی بپرسی میگە واسە ما نمردە و هیچوقت راهش گم نمیشە اون خۆدش کرد کش نبودە تۆ کرد کشی خۆدفروش بیگانە پرست فک کردی با این نوشتە ت میتونی چی رو نشون بدی سیاست های اون تو مخ تو نمیگنجه این چت و پرت نوشتی
قاسملو : .....و بی وجدان ... مردی مانند قاسملو نبوده و به وجود نم ی اید
Sarok ako : بیا......
نارین : اهههههای تویی که اینارو نوشتی میدونی زمانی که امام خمینی درفرانسه بود می خواستند ترلش کنن ولی چون ایرانی بود و دکترقاسملوهم ایرانی بود وبه خواطر دکترقلسملو بود که این اتفاق نیفتاد ودراین زمان مردم ایران همه همه مدیون دکتر قاسملو باشن
farhad : جالبه برام ک اون کسی ک این مزخرفات رو نوشته چندتا ساندیس؟؟؟؟؟برای چند تا ساندیس افسار خودش و .....رو داده دستشون...
آکام : عزیز من اسمم آکامه و در کمال احترام به شما میگم که چرت و پرت نگو. تاریخ خودش واضح همه چیو در اختیارت میذاره. فقط شما دهنتونو ببندید
پ : جنایتو شما میکنید با این دروغایی که در مورد مرد بزرگ تاریخ دکتر قاسملو میگید
روشنفکری : شما دوست عزیز که این هارو نوشتی خودت از همه خوبتر میدونی دکتر قاسم لو چه کسی بوده وچه شخصیتو مرتبه ای داشته ازهمه مهمتر شبکه یک ملی ایران اعلام کرد سیاست مدار مرد قرن 21یکم کی یوده حلال تو چی نوشتی ب.... و کسی که دکتر قاسم لو رو کشته.... و ... دارو دستش اگر مطالعه نداری برو کتاب بخون زنده باد حقیقت حالا با این حرفها میخوای چی رو نشان بدی، حکایتی هست دوست عزیز که میگه( عاقلان دانند) عاقلان دانند
الیاس : خخخخ این سایت دروغو پاک کنین ایشونم کسی نیستن لایق ... شما باشن اگه شخصی استثنا و سیاست مداری نبودترور نمیشد ما کوردا به خاطر ایشونه که تو دنیا سرمون با... شمایی که ضدشونو میگین سرتون باکدوم شخصیت نابتون بالاس?
ایران : همه ش چرند و دروغ..قاسملو بزرگ مرد تاریخ...جمهوری اسلامی اگه جرات دارد. تو کوردستان یک رفراندم بگذارد بین قاسملو و ....خواهید دید که مردم محلی چه کسی را میخواهند..قاسملو تنها چند ساعت بعد از حمله. صدام ملعون به حلبچه به شدت آنرا محکوم نمود..و این. باعث شد که حزب دمکرات برای همیشه با رژیم بعث رابطه ی. سردش را بر هم بزند.
کیارش : اقای دکتر قلسملو ،همه جامعه سیاسی حتی سران جمهوری بر این امر واقفن که جناب دکتر قاسملو ستون نظام ایران بود.و الوین شخصی بود که نامزد پست ریس سازمان ملل شد. بعدشم ایشون جزو افتخارات ایران و حتی خاورمیانه بوده ،که به ناحق در وین اتریش ترور میشن ننگ بر نژاد پرستی رورد بر راه آزادی و دمکراسی
س : چرتو پرت و بدون دلیل حرف ممنوع
رضا کورد : ح.... مادر جنده تو چه... هستی درباره دکتر قاسملو نظر میدی
محمد مرادی : خخخ این مزخرفات رو که تو نوشتی مگه یه.... مثل خودت اینها رو باور کنه درود برق.... پیغمبر صلح و آشتی
Danyal : اين .... چيه داري برا خودت ميگي تو اصلا در حدي نيستي كه اسم دكتر قاسملو رو به زبان بياري چه برسه به اين حرفا برو بدبخت دهاتي .... همه دنيا ميدونن دكتر قاسملو چقدر بزرگه پيغمبر صلح و اشتي لقب دكتر قاسملوست .... ميگي برا خودت
زانکو : واقعا متاسفم براتون تاکی میخواید با دروغ ذهن ملت رو خدشه دار میکنید قاسملو فرشته آشتی بود مطمئن باش کسی ک 40 سال پیش تونسته دکترا اقتصاد بگیره خیلی راحت میتونسته پول دار بشه نه اینکه بیاد تو کوه و دشت های کردستان بجنگه پس مطمئن باش هر چی بوده مث شماها دزد نبود وطن پرست بود بژی کورد وکوردستان
عارف : همین که این سایت تو ایران فعالیت میکنه همه چیو روشن میکنه
حمیدرضا : سلام چراجریان سربریدن رزمنده هاجلوپای قاسملو سخنی به میان نیامدi
کردستانی : واقعا متاسفم واقعا توضیحات تون .... بود
علی : اگر نبود اون چاه های نفت منطقه کرد نشین ، هیچوقت برادران انگلیسی و باصطلاح رهبران کرد تصمیم به جدایی نمی گرفتند..البته که کردستان قسمتی از خاک ایران هست و در تقسیم بندی های روباه مکار ، به این شکل دراومده که هر قسمتش در یک کشور قرار گرفته..من در هیچ جایی از اقتصاد و فرهنگ و سیاست این مملکت یک کرد نمی بینم ..دلیل هم روشنه! مردمی که بجای رسیدگی به وضعیت شهرشون فقط به دنبال منافع شخصی هستند..چرا در تبریز اون همه کیفیت و ثروت می بینیم اما در کردستان حتی سرمایه دارنشون هم به فکر یک کار عام المنفعت نیستن..این داستان ملت کرد و کشور کرد، دلیلش همون پول مفت چاه های نفته نه چیز دیگه! اگر کردها اینقدر با هم خوب و متحد و همدل هستند چرا وضعیت استانشون اینقدر اسفناکه؟! این شعارها شاید برای خود کردها یک موسیقی خوشایند داشته باشه..اما برای کشور یک طبل جنگ هست...البته حتی اگر هم بر فرض محال این کشور درست بشه فقط یک کشور وابسته به غرب و آمریکا خواهد بود و نه چیزی بیشتر..تمام موضوع بر سر چاه های نفت هست همون چیزی که جنگ سوریه را راه انداخت و همینطور جنگ یمن را..بقیه حرف ها برای ملت کرد و این حرف ها یک پوشش و شعار تبلیغاتیه نه چیزی بیشتر.
سما : چرندیات پرندیات زحمت دادین اینهمه مطلب نوشتین
پیمان : ...تو هفت.... ا... ... تو... ... ...اگه تایید نکنی
اللبر : h.sh براتون متاسفم.سال 89 میلادی جایزه صلح جهانی رو میگرفت ولی ب خاطر ترور جایزه رو گورباچف روس گرفت
روژهه لاتی : از ادبیاتت معلومه چقدر... ...
بژی کورد : ...بر سر...... با این همه دروغ هایی که می گید اون همه کشت و کشتار در سوریه هست و اصلا به روی خودتون نمی آرید ها؟ مایه ی .. هست برای ملتی که از تروریسم حمایت کند تروریستی مانند .... قاسملو یک ... و ف....بود و نظایر او در جهان خیلی کم هستد شماها با دروغ هاتون رسوا شدید مگه قاسملو رو خود شما ترور نکردید؟ آن وقت حرف از این و اون می زنید؟ شما همیشه از کردها می ترسید و همیشه با ترور آن ها جلویشان را گرفتید .. بر .. که اسمش... ...... باشه اما هیچ گونه اخلاق اسلامی در آن وجود نداشته باشه درود بر ... بژی ک... ک...
کوردم کوردی کورسان : شما انقدر بدبخت و فقر فرهنگی و علمی دارید که میخواید با این سایتا تاریخ رو بپوشونید تاریخ هیچوقت بزرگ مرد تاریخ فرشته ی صلح بزرگ مرد کرد را هیچ گاه به خود ندیده نخواهد دید و فراموش نخواهد کرد
مرگ بر حماقت : ننگ بد شماهای نادان و احمق که درباره چنین مرد بزرگی اراجیف مینویسید. از خدا بترسید. ننگتان باید. انشاالله روزی در این حماقت و نگگ خود غرق خواهید شد.
مازیار : به نظر من حقيقت را نميتوان پبدا کرد چون عادت نداریم. و نه دنباله رو باید باشی، خوب و بد تمام شد و رفت الانم باید به اتحاد ملت ايران اعم از هر زبان استوار بود
00000000 : دوست عزیر فارس یا ترک تا ته سوخته ، از جنایات ننه ات بگی بهتره
کورد : سلام نمیدونم چرا ما کوردها داریم با این تعصب کورکورانه از قاسملو بت ساختیم برای خودمون اگه واقعا میخایید پی به جنایات قاسملو ببرید برید کتاب برگ سبز غنی بلوریان(آله کوک) رو بخونید منم کوردم ولی دنبال حقایق رفتم نه تعصبات کور کورانه هر کی هم بخواد در این رابطه باهاش مناظره میکنم
نسیم : هرچی مزخرفه به ذهنت اومده و نوشتی واقعا خاک عالم توسرت
امیر : مرگ برای خائنین به مملکت ،بسیار کمه
Uns : طرف ایرانی تیر میخورد و کشته میشود خخخخخخ منگول اینا چیه نوشتی همون اولش که دروغه
علیرضا : برای آدمکش بودن قاسملو که دلیل و مدرک لازم نیست. یکیش پدر من که در سال ۵۹ توسط این نامرد کشته شد.من ۴ سال داشتم.
م : فیلم عمر مختار را دیدین که اون فرمانده بعداز اعدام عمر مختار بهش سلام نظامی میده یاد بگیریم هرکس که مخالف ما فکر کرد به خودمان اجازه هرنوع خزعبلاتی ندهیم من نه طرف دار قاسملو هستم نه طرز فکرش شما اگه مدرکی داری بسم الله تاهمه ماهم بدانیم ایشان کی بوده در غیراین صورت همه اش بهتانه
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود

آکام نیوز:پ ک ک سیاست های بارزانی را نابخردانه عنوان داشت و ...
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون

آکام نیوز:سال ۲۰۰۳ زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد و رژیم ب...
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا

آکام نیوز:در چند روز اخیر که حزب منحله دمکرات “حدکا”در حال ب...
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی

آکام نیوز:در تاریخ حزب منحله دمکرات از گذشته تا بحال،بحث نار...
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی

آکام نیوز:طرح تغییر ساختار حزب منحله و تروریستی دمکرات کردست...

کاریکاتور

یادداشت

یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است» یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است»

آکام نیوز-احسان هوشمند:«ملامصطفی بارزانی یکی از رهبران سیاسی...
حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است

آکام نیوز:رئیس مشترک پژاک سیامند معنی در اظهاراتی تازه به بر...
رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله

آکام نیوز:ﺑﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺟﻨﮓ ﺳﺮﺩ بین ﺑﻠﻮﮎ ﻏﺮﺏ ﻭ ﺷﺮﻕ،ایران ﻫﻢ ﺷﺎﻫﺪ ف...
از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران! از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران!

آکام نیوز:این روزها پس از انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا خبره...
حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب

آکام نیوز-اختصاصی:مطلع شدیم ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران ...
کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!! کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!!

آکام نیوز:به نقل از سایت خبری هاوری کوردستان:تفسیری کوتاه در...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها