۱۳۹۶ شنبه ۳۰ دي ساعت 2:26 AM

عکس روز

ارادت مردم کردستان به رهبرشان

نظرسنجی

آخرین اخبار
اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات
انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق
پذیرش حزب منحله دمکرات کردستان به جای حزب منحله دمکرات کردستان ایران در کنگره ملیت های جدید
تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان
اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو
نوبار بوکان – جنایتی که حزب منحله دمکرات به آن افتخار می کند
قمار مسعود بارزانی با برگه کرکوک و همه پرسی کردستان
اگر کوردستان برکندنی بود!
اختلافات رهبری برای جانشین مصطفی هجری
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 1155 کد مطلب: 3395  
توبه گرگ مرگ است...

در حاشیه نشستی تحت عنوان"میر"از سوی گروهکهای کردی در اربیل عراق

آکام نیوز
آکام نیوز:اخیرا و بار دیگر و در یک فضای مضحک دیگر،سران مادام العمر گروهکهای اپوزیسیون کردی،آقایان همیشه آماده در صحنه،در کنفرانس های مختلف "مصطفی هجری سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران،ابراهیم علیزاده،سرکرده کومله کمونیست،خالد عزیزی،سرکرده حزب دمکرات کردستان،عبدالله مهتدی و عمر ایلخانی زاده"و دو تن دیگر از رئیس قبیله های خاندان خویش،به دعوت یک نهاد در شهر اربیل کردستان عراق به نام "میر" در پانلی که شاید اسمش را بهتر است بگذاریم "پانل گلایه کردن و درد دل کردن رهبران کورد "بار دیگر دور هم گردهم آمدند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ آبان ساعت 16:20

آکام نیوز:اخیرا و بار دیگر و در یک فضای مضحک دیگر،سران مادام العمر گروهکهای اپوزیسیون کردی،آقایان همیشه آماده در صحنه،در کنفرانس های مختلف "مصطفی هجری سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران،ابراهیم علیزاده،سرکرده کومله کمونیست،خالد عزیزی،سرکرده حزب دمکرات کردستان،عبدالله مهتدی و عمر ایلخانی زاده"و دو تن دیگر از رئیس قبیله های خاندان خویش،به دعوت یک نهاد در شهر اربیل کردستان عراق به نام "میر" در پانلی که شاید اسمش را بهتر است بگذاریم "پانل گلایه کردن و درد دل کردن رهبران کورد "بار دیگر دور هم گردهم آمدند . 

ماهیت طبقاتی گروهکها و سازمان هایی که در این پانل حضور داشتند و به احتمال یقین همگی در نشست های دیگر هم حضور خواهند یافت،از سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که بگذریم،عموم شرکت کنندگان این پانل نماینده گرایش بورژوا- ناسیونالیسم هستند . 

گروهکهایی که به صورت آشکار از حمایت و حتی دخالت نظامی آمریکا در کشورهای کردنشین ایران،سوریه و عراق دفاع نیز می کنند .

از طرف دیگر،حزب دمکرات ایران به سرکردگی مصطفی هجری و کومله زحمتکشان به رهبری عبدالله مهتدی یک دهه است که در رویای رسیدن به وضعیت کردستان عراق به سر می برند و سیاست شان در دفاع از دخالت نظامی دولت باراک اوباما،با هدف “رهایی” مردم کردستان ایران پایه ریزی شده است . 

گروهکهایی که در این پانل دور هم جمع می شوند،مانند بازی های دوران کودکی روی ورقی،گلایه های خود را نوشته و هر یک،با آب و تاب بخصوصی،تحویل دیگری می دهند و بدین شیوه ناتوانی خود را در پیش بردن اهداف مشخصه خود روی شانه های دیگری خالی می کند و تازه با نشان دادن نیشخند به یکدیگر،می خواهند خود را هرچه زوتر از معرکه سخنرانی خلاص کنند و کلاه سر مخاطبان خود بگذارنند و بدین شیوه وانمود کنند که اینان از چهره های صادق این مرز و بوم هستند!!

میان مجموعه گروهکهای کرد شرکت کننده در این پانل،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) از جمله معدود جریاناتی است که خود را کمونیست و مدافع رهایی طبقه کارگر ایران می داند و همه جریانات ناسیونالیست کردستان را دشمن اصلی خود و کارگر و زحمتکش کردستان می داند و تا دیروز هم موافق هیچ نشستی با ناسیونالیستهای کرد از جمله شخص عبدالله مهتدی نبود و با کنایه به عبدالله مهتدی می گفت؛

"اگر خواهی بدانی که کیستی بیا تا بهت بگم که کیستی "!

حال باید از سازمانی که خود را کمونیست می داند و ادعای مبارزه برای رهایی کارگران و زحمتکشان را دارد،پرسید با کدام معیار و از منظر دفاع از منافع طبقاتی کدام طبقه در این پانل و با ماهیت سر تا پا بورژوا- ناسیونالیستی حضور یافته است؟ 

پانلی که نه تنها مسئله رهایی طبقه کارگر و زحمتکشان در آن موضوعیتی ندارد،بلکه حتی منافع کارگران و زحمتکشان کورد نیز در آن مطرح نیست و از طرف احزاب دیگری چون حزب دموکرات و شاخه های دیگر کومه له نقض می شود ...

سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله)با حضور در چنین نشستی نشان داده است که دفاع از موضوعیت ناسیونالیسم کرد،برای آنها در اولویت مهم تری نسبت به رهایی کارگران و زحمتکشان ایران و حتی کارگران کرد قرار دارد و می خواهند گذشته خود را فراموش کرده و چراغ سبزی را به ناسیونالیزم کرد نشان دهند،تا بدین شیوه خود و رهبرانش از قافله عقب نماند ...

هم اکنون رهبران همه گروهکها و سازمان های ناسیونالیست کرد و شخص ابراهیم علیزاده،در رویای اقلیم کردستان و موقعیتی مشابه مسعود بارزانی و رهبران اتحاد میهنی کردستان به سر می‌برند . 

اینکه مسعود بارزانی،رهبران اتحادیه میهنی کردستان و بورژوازی اقلیم کردستان عراق از خیر سری آمریکا و همدستی با دولت عراق به نان و نوایی رسیده اند،دیگر نوبت آنها هم رسیده است و شاید یکی از آنها بتوانند این موقعیت را به نفع خود بدست آورند و میخ خود را بیشتر به کرسی قدرت بکوبند،برای مهتدی و علیزاده مهم است که در این بازی برنده شوند و بعدا این دو راحت تر می توانند حباب همدیگر را بترکانند . 

اگر امروز سران حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان عراق،از طریق چپاول و غارت دسترنج کارگران و زحمتکشان مردم محروم اقلیم کردستان و عراق به سرمایه های میلیاردی رسیده اند،آیا این بدان معنا نیست که "میر" این بار می خواهد این پیام را برای رهبران مادام العمر کردستان ایران به همراه داشته باشد ،که گلایه های خود را از همدیگر بکنید و در فکر هم نشینی با هم قدرتی همچون اقلیم باشید؟ !

اگر سران ناسیونالیسم کرد و دستگاه حکمرانی اقلیم کردستان عراق طی حاکمیت قدرت خود با کسب پول های باد آورده در فساد مالی و سیاسی غوطه ور شده اند،ناشی از همان جایگاه ناسیونالیسم بورژوایی شان است .

آنان اگرچه ادعای آزادی مردم کردستان را با خود یدک می کشیدند،اما هرگز خود را مدافع منافع کارگران قلمداد نمی کردند و اگر چنین ادعایی هم می داشتند هم اکنون ثابت کرده اند که فریب کارانی بیش نبودند .

اما سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که ادعای کمونیزم و دفاع از منافع کارگران و زحمتکشان را دارند،در پی کدام منافع طبقاتی راهی نشست ناسیونالیست‌های کرد شده اند!؟ 

آیا سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) به عواقب مخرب اتخاذ چنین سیاست ناسیونالیستی و اثرات زیانبار آن در مخدوش کردن مرز میان گرایش بورژوا – ناسیونالیستی کرد و مبارزات کارگران و زحمتکشان کردستان اندیشیده اند؟ !

آیا سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) به دلیل اینکه تشکیلات منطقه‌ای این حزب در کردستان است، می تواند حضور خود را در نشست "میر" یا هر نشست دیگری که در آن ناسیونالیست ها و دشمنان اصلی این جریان شرکت دارند توجیه کند و یا اینکه این اقدام کومله را باید به نوعی بازگشت به خویشتن خویش که همانا بازگشت به ناسیونالیسم گذشته اش است،تلقی کرد؟

پس بد نگفته اند که؛

"توبه گرگ مرگ است" .

در واقع باید گفت از آنجایی که همه احزاب ناسیونالیست کرد،در این پانیل جمع شده اند،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) نگران این مسئله است که مبادا با عدم حضور در این جمع،از ناسیونالیسم کردستان کنار گذاشته شود . 

کومله که ظاهرا ادعای کمونیست بودن دارد،به جای اینکه از منافع طبقه کارگر و از جایگاه و موضع این طبقه به مسئله رفع ستم ملی و رهایی کارگران و مردم زحمتکش کردستان بیاندیشد،نگران کنار گذاشته شدن خود از مجموعه بورژوا- ناسیونالیسم کرد است . 

و این نگرانی نه فقط هیچ ارتباطی با کمونیسم و منافع کارگران ایران ندارد،بلکه حتی با منافع کارگران و توده های زحمتکش کرد نیز در تعارض است . 

و صد البته این اقدام و موضع سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) را نمی توان منفک و جدا از موضع حزب کمونیست ایران ارزیابی کرد .

آنچه مسلم است با اتخاذ چنین موضع و تصمیمی از طرف سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که پیکره اصلی این گروه است،تعجب آور نخواهد بود که در پی آن،حزب کمونیست ایران گام‌های دیگری در این جهت بردارد . 

همین اقدام نیز کافی ا‌ست که از این پس حتی در موضع گیری های خود نسبت به جریانات رفرمیست و سازشکار درون طبقه کارگر با مشکل روبرو گردد . 

و فراتر از آن،از این پس اگر جریانات رنگارنگ مدعی کارگری،با ادعای دفاع از منافع طبقه کارگر ایران در کنگره های بورژوایی که با فراخوان نمایندگان سرمایه داری سازماندهی می شوند،شرکت کنند،به زد و بند بپردازند و بخواهند همانند سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) حضور خود در اینگونه محافل بورژوایی را تحت پوشش تاثیر گذاری بر جریانات بورژوائی و رفرمیست شرکت کننده در این گونه نشست ها و پانیل و هر کوفت و زهرمار دیگر توجیه کنند،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که هیچ،دیگر حتی حزب کمونیست ایران نیز حرفی برای گفتن نخواهد داشت . 

و این کمترین خسرانی است که از قبل حضور سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) در این پانیل "میر" نصیب این گروه و حزب کمونیست ایران خواهد شد .

راه حل رفع ستم ملی در کردستان و یا به قدرت رسیدن،حضور در کنفرانس ها و پانیل هایی با ماهیت بورژوایی و ناسیونالیستی نیست . 

چنین پانیل هایی می تواند مشکل ناسیونالیسم و منافع احزاب بورژوایی کرد را تامین کند،اما گشایشی در وضعیت کارگران و انبوه توده های زحمتکش مردم کورد ایجاد نخواهد کرد و راه رسیدن به قدرت را دشوارتر خواهد کرد ..

www.akamnews.com

telegram.me/akamnews            آکام نیوز را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنیدمصطفی : ای بابا دیگه دوران عصر حجر تموم شده این ها همشون خودشون رو سر کار گذاشتند هم خودشون رو هم عده ای ساده و نااگاه رو که دور خودشون جمع کردند همه توخواب غفلت بسر می برند
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات اطلاعیه مهم وزارت اطلاعات

آکام نیوز:همانگونه که هموطنان عزیز ومردم فهیم کشور آگاه هستن...
اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو اقلیت ها به جان هم افتاد – دعوا در نشست ژنو

آکام نیوز:هفتۀ پیش به‌عنوان نمایندۀ دانشگاهی در دهمین نشست ک...
انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق انتقاد تند دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کردستان عراق

آکام نیوز:دبیر کل «عصائب اهل الحق» از سرکوب معترضان اقلیم کر...
تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان تیمور مصطفایی و تشریح تاکتیک اتکا به آمریکا توسط حزب منحله دمکرات کردستان

آکام نیوز:هنوز یک هفته ای از اعلام استراتژی نوین امنیت ملی آ...

کاریکاتور

یادداشت

سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر سپاه پاسداران کردستان مأمن امن بی‌پناهان زلزله کرمانشاه +تصاویر

آکام نیوز:سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنان خستگی‌ناپذیر در حال...
اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد اعتراضات اقلیم کردستان می تواند آغازگر یک شکاف عمیق بین سلیمانیه و اربیل باشد

آکام نیوز:به اعتقاد پژوهشگر عراقی،بحران اقتصادی و امنیتی می¬...
"به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"! "به خاطر عدم رعایت حجاب در گروهک کومله خلع سلاح شدم"!

آکام نیوز:مهرنوش موسوی از اعضای پیشین گروهک کومله و حزب دمکر...
افشای فساد اخلاقی در اردوگاه گروهک کومله با ذکر چند نام بصورت اختصاصی در آکام نیوز افشای فساد اخلاقی در اردوگاه گروهک کومله با ذکر چند نام بصورت اختصاصی در آکام نیوز

آکام نیوز/اختصاصی:یکی از مسائل بغرنج در اردوگاه گروهک تروریس...
کارنامه سیاه کومله و دمکرات،از خدمت به رژیم بعث عراق تا خدمت به رژیم آل سقوط! کارنامه سیاه کومله و دمکرات،از خدمت به رژیم بعث عراق تا خدمت به رژیم آل سقوط!

آکام نیوز:{نادر کیانی-خبرنگار حوزه بین الملل و امور منطقه ای...
راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران راسان و دستاوردهای آن برای تروریستهای حزب منحله دمکرات کردستان ایران

آکام نیوز:راسان در فرهنگ لغت ماموستا هژار موکریانی بە معنی د...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها