۱۳۹۶ سه شنبه ۵ ارديبهشت ساعت 1:57 PM

عکس روز

22 بهمن در شهرهای کردستان ایران

نظرسنجی

آخرین اخبار
پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی
پایین کشیدن مجسمه شاه و پدرش در سنندج
مستند ترور هاشم زینالی بزودی از پرس تی وی
بی خیالی مصطفی هجری نسبت به کشته شدن اعضای حزب دمکرات
محمد صدیق کبودوند آزاد شد
زلزله سیاسی در بریتانیا و چشم‌های نگران اپوزیسیون+بوومه‌له‌رزه ی سیاسی له به ریتانیا و چاوه نیگه رانه کانی ئوپوزسیون
شکست 23سال تجربه حاکمیت در اقلیم کردستان+شکه ستی 23 سال ئه زموونی حکومه ت له هه ریمی کوردستان
چمن گُلی و کوتوله های قومیت گرا+چه مه ن گولی و کورتیله کانی تائیفه گه ری
فوری/پ.ک.ک تهدید کرد به کمپ های حزب دمکرات حمله نظامی می کند+به په له/پ.ک.ک هه ره شه ی ئه وه ی کرد که هیرشی چه کداری بو سه ر که مپه کانی حیزبی دیموکرا ده کات
انتشار فیلم دوربین های مدار بسته هتل تارای مهاباد و اثبات بی گناهی مسئول هتل+بلاوکردنه وه ی گرته ی کامیراکانی هوتیل تارای مه هاباد و سه لماندنی بی تاوانی خاوه ن هوتیل
مهاباد در سوگ فریناز خسروی و لاشخوران به فکر کاسبی خود به هر قیمتی+مه هاباد له ماته مینی فه ریناز خوسره وانی و لاشخۆره کانیش له بیری که سابه ت و بازاری خویان به هه ر نرخی؛
ُکرد ایرانی؛ شهروند درجه 2 در کردستان عراق+کورده کانی ئیران،وه کوو شارومه ندانی پله دوو له کوردستانی عیراق مامه له یان له گه ل ده کری
کرمانج ‌های خراسان هدف جدید گروهک تجزیه طلب پژاک+کورده کرمانجه کانی خوراسان ئامانجی نوی تاقمی تیروریست و جیایی خوازی پژاک
احزاب تجزیه طلب دمکرات،اتحاد پیشکش؛لطفا همدیگر را قتل و عام نکنید!!!+لایه نه جیایی خواز و ئاژاوه گیره کانی دیموکرات،یه کگرتنه وه پیشکه شتان بی زه حمه ت یه کتری قه‌راچۆ و له ناو مه به ن !!!
بازخوانی بمب‌گذاری سلطنت طلبان در شیراز
اختلاف‌افکنی بین کشورهای مسلمان به سبک BBC+ناکۆکی و ئاژاوه نانه وه له نیوان ولاته موسلمانه کان به شیوازی BBC

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 948 کد مطلب: 3395  
توبه گرگ مرگ است...

در حاشیه نشستی تحت عنوان"میر"از سوی گروهکهای کردی در اربیل عراق

آکام نیوز
آکام نیوز:اخیرا و بار دیگر و در یک فضای مضحک دیگر،سران مادام العمر گروهکهای اپوزیسیون کردی،آقایان همیشه آماده در صحنه،در کنفرانس های مختلف "مصطفی هجری سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران،ابراهیم علیزاده،سرکرده کومله کمونیست،خالد عزیزی،سرکرده حزب دمکرات کردستان،عبدالله مهتدی و عمر ایلخانی زاده"و دو تن دیگر از رئیس قبیله های خاندان خویش،به دعوت یک نهاد در شهر اربیل کردستان عراق به نام "میر" در پانلی که شاید اسمش را بهتر است بگذاریم "پانل گلایه کردن و درد دل کردن رهبران کورد "بار دیگر دور هم گردهم آمدند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ آبان ساعت 16:20

آکام نیوز:اخیرا و بار دیگر و در یک فضای مضحک دیگر،سران مادام العمر گروهکهای اپوزیسیون کردی،آقایان همیشه آماده در صحنه،در کنفرانس های مختلف "مصطفی هجری سرکرده حزب دمکرات کردستان ایران،ابراهیم علیزاده،سرکرده کومله کمونیست،خالد عزیزی،سرکرده حزب دمکرات کردستان،عبدالله مهتدی و عمر ایلخانی زاده"و دو تن دیگر از رئیس قبیله های خاندان خویش،به دعوت یک نهاد در شهر اربیل کردستان عراق به نام "میر" در پانلی که شاید اسمش را بهتر است بگذاریم "پانل گلایه کردن و درد دل کردن رهبران کورد "بار دیگر دور هم گردهم آمدند . 

ماهیت طبقاتی گروهکها و سازمان هایی که در این پانل حضور داشتند و به احتمال یقین همگی در نشست های دیگر هم حضور خواهند یافت،از سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که بگذریم،عموم شرکت کنندگان این پانل نماینده گرایش بورژوا- ناسیونالیسم هستند . 

گروهکهایی که به صورت آشکار از حمایت و حتی دخالت نظامی آمریکا در کشورهای کردنشین ایران،سوریه و عراق دفاع نیز می کنند .

از طرف دیگر،حزب دمکرات ایران به سرکردگی مصطفی هجری و کومله زحمتکشان به رهبری عبدالله مهتدی یک دهه است که در رویای رسیدن به وضعیت کردستان عراق به سر می برند و سیاست شان در دفاع از دخالت نظامی دولت باراک اوباما،با هدف “رهایی” مردم کردستان ایران پایه ریزی شده است . 

گروهکهایی که در این پانل دور هم جمع می شوند،مانند بازی های دوران کودکی روی ورقی،گلایه های خود را نوشته و هر یک،با آب و تاب بخصوصی،تحویل دیگری می دهند و بدین شیوه ناتوانی خود را در پیش بردن اهداف مشخصه خود روی شانه های دیگری خالی می کند و تازه با نشان دادن نیشخند به یکدیگر،می خواهند خود را هرچه زوتر از معرکه سخنرانی خلاص کنند و کلاه سر مخاطبان خود بگذارنند و بدین شیوه وانمود کنند که اینان از چهره های صادق این مرز و بوم هستند!!

میان مجموعه گروهکهای کرد شرکت کننده در این پانل،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) از جمله معدود جریاناتی است که خود را کمونیست و مدافع رهایی طبقه کارگر ایران می داند و همه جریانات ناسیونالیست کردستان را دشمن اصلی خود و کارگر و زحمتکش کردستان می داند و تا دیروز هم موافق هیچ نشستی با ناسیونالیستهای کرد از جمله شخص عبدالله مهتدی نبود و با کنایه به عبدالله مهتدی می گفت؛

"اگر خواهی بدانی که کیستی بیا تا بهت بگم که کیستی "!

حال باید از سازمانی که خود را کمونیست می داند و ادعای مبارزه برای رهایی کارگران و زحمتکشان را دارد،پرسید با کدام معیار و از منظر دفاع از منافع طبقاتی کدام طبقه در این پانل و با ماهیت سر تا پا بورژوا- ناسیونالیستی حضور یافته است؟ 

پانلی که نه تنها مسئله رهایی طبقه کارگر و زحمتکشان در آن موضوعیتی ندارد،بلکه حتی منافع کارگران و زحمتکشان کورد نیز در آن مطرح نیست و از طرف احزاب دیگری چون حزب دموکرات و شاخه های دیگر کومه له نقض می شود ...

سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله)با حضور در چنین نشستی نشان داده است که دفاع از موضوعیت ناسیونالیسم کرد،برای آنها در اولویت مهم تری نسبت به رهایی کارگران و زحمتکشان ایران و حتی کارگران کرد قرار دارد و می خواهند گذشته خود را فراموش کرده و چراغ سبزی را به ناسیونالیزم کرد نشان دهند،تا بدین شیوه خود و رهبرانش از قافله عقب نماند ...

هم اکنون رهبران همه گروهکها و سازمان های ناسیونالیست کرد و شخص ابراهیم علیزاده،در رویای اقلیم کردستان و موقعیتی مشابه مسعود بارزانی و رهبران اتحاد میهنی کردستان به سر می‌برند . 

اینکه مسعود بارزانی،رهبران اتحادیه میهنی کردستان و بورژوازی اقلیم کردستان عراق از خیر سری آمریکا و همدستی با دولت عراق به نان و نوایی رسیده اند،دیگر نوبت آنها هم رسیده است و شاید یکی از آنها بتوانند این موقعیت را به نفع خود بدست آورند و میخ خود را بیشتر به کرسی قدرت بکوبند،برای مهتدی و علیزاده مهم است که در این بازی برنده شوند و بعدا این دو راحت تر می توانند حباب همدیگر را بترکانند . 

اگر امروز سران حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان عراق،از طریق چپاول و غارت دسترنج کارگران و زحمتکشان مردم محروم اقلیم کردستان و عراق به سرمایه های میلیاردی رسیده اند،آیا این بدان معنا نیست که "میر" این بار می خواهد این پیام را برای رهبران مادام العمر کردستان ایران به همراه داشته باشد ،که گلایه های خود را از همدیگر بکنید و در فکر هم نشینی با هم قدرتی همچون اقلیم باشید؟ !

اگر سران ناسیونالیسم کرد و دستگاه حکمرانی اقلیم کردستان عراق طی حاکمیت قدرت خود با کسب پول های باد آورده در فساد مالی و سیاسی غوطه ور شده اند،ناشی از همان جایگاه ناسیونالیسم بورژوایی شان است .

آنان اگرچه ادعای آزادی مردم کردستان را با خود یدک می کشیدند،اما هرگز خود را مدافع منافع کارگران قلمداد نمی کردند و اگر چنین ادعایی هم می داشتند هم اکنون ثابت کرده اند که فریب کارانی بیش نبودند .

اما سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که ادعای کمونیزم و دفاع از منافع کارگران و زحمتکشان را دارند،در پی کدام منافع طبقاتی راهی نشست ناسیونالیست‌های کرد شده اند!؟ 

آیا سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) به عواقب مخرب اتخاذ چنین سیاست ناسیونالیستی و اثرات زیانبار آن در مخدوش کردن مرز میان گرایش بورژوا – ناسیونالیستی کرد و مبارزات کارگران و زحمتکشان کردستان اندیشیده اند؟ !

آیا سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) به دلیل اینکه تشکیلات منطقه‌ای این حزب در کردستان است، می تواند حضور خود را در نشست "میر" یا هر نشست دیگری که در آن ناسیونالیست ها و دشمنان اصلی این جریان شرکت دارند توجیه کند و یا اینکه این اقدام کومله را باید به نوعی بازگشت به خویشتن خویش که همانا بازگشت به ناسیونالیسم گذشته اش است،تلقی کرد؟

پس بد نگفته اند که؛

"توبه گرگ مرگ است" .

در واقع باید گفت از آنجایی که همه احزاب ناسیونالیست کرد،در این پانیل جمع شده اند،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) نگران این مسئله است که مبادا با عدم حضور در این جمع،از ناسیونالیسم کردستان کنار گذاشته شود . 

کومله که ظاهرا ادعای کمونیست بودن دارد،به جای اینکه از منافع طبقه کارگر و از جایگاه و موضع این طبقه به مسئله رفع ستم ملی و رهایی کارگران و مردم زحمتکش کردستان بیاندیشد،نگران کنار گذاشته شدن خود از مجموعه بورژوا- ناسیونالیسم کرد است . 

و این نگرانی نه فقط هیچ ارتباطی با کمونیسم و منافع کارگران ایران ندارد،بلکه حتی با منافع کارگران و توده های زحمتکش کرد نیز در تعارض است . 

و صد البته این اقدام و موضع سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) را نمی توان منفک و جدا از موضع حزب کمونیست ایران ارزیابی کرد .

آنچه مسلم است با اتخاذ چنین موضع و تصمیمی از طرف سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که پیکره اصلی این گروه است،تعجب آور نخواهد بود که در پی آن،حزب کمونیست ایران گام‌های دیگری در این جهت بردارد . 

همین اقدام نیز کافی ا‌ست که از این پس حتی در موضع گیری های خود نسبت به جریانات رفرمیست و سازشکار درون طبقه کارگر با مشکل روبرو گردد . 

و فراتر از آن،از این پس اگر جریانات رنگارنگ مدعی کارگری،با ادعای دفاع از منافع طبقه کارگر ایران در کنگره های بورژوایی که با فراخوان نمایندگان سرمایه داری سازماندهی می شوند،شرکت کنند،به زد و بند بپردازند و بخواهند همانند سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) حضور خود در اینگونه محافل بورژوایی را تحت پوشش تاثیر گذاری بر جریانات بورژوائی و رفرمیست شرکت کننده در این گونه نشست ها و پانیل و هر کوفت و زهرمار دیگر توجیه کنند،سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) که هیچ،دیگر حتی حزب کمونیست ایران نیز حرفی برای گفتن نخواهد داشت . 

و این کمترین خسرانی است که از قبل حضور سازمان کردستان حزب کمونیست ایران (کومله) در این پانیل "میر" نصیب این گروه و حزب کمونیست ایران خواهد شد .

راه حل رفع ستم ملی در کردستان و یا به قدرت رسیدن،حضور در کنفرانس ها و پانیل هایی با ماهیت بورژوایی و ناسیونالیستی نیست . 

چنین پانیل هایی می تواند مشکل ناسیونالیسم و منافع احزاب بورژوایی کرد را تامین کند،اما گشایشی در وضعیت کارگران و انبوه توده های زحمتکش مردم کورد ایجاد نخواهد کرد و راه رسیدن به قدرت را دشوارتر خواهد کرد ..

www.akamnews.com

telegram.me/akamnews            آکام نیوز را در کانال خبری تلگرام نیز دنبال کنیدمصطفی : ای بابا دیگه دوران عصر حجر تموم شده این ها همشون خودشون رو سر کار گذاشتند هم خودشون رو هم عده ای ساده و نااگاه رو که دور خودشون جمع کردند همه توخواب غفلت بسر می برند
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود پ ک ک :رفراندوم در اقلیم کردستان عراق تاکتیک مسعود بارزانی برای فرار از مشکلات تلقی می شود

آکام نیوز:پ ک ک سیاست های بارزانی را نابخردانه عنوان داشت و ...
شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون شعارهای ترامپ و رویا پردازی اپوزیسیون

آکام نیوز:سال ۲۰۰۳ زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد و رژیم ب...
اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا اوضاع متشنج تشکیلات حزب منحله دمکرات در اروپا

آکام نیوز:در چند روز اخیر که حزب منحله دمکرات “حدکا”در حال ب...
وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی وفای به عهد در حزب منحله دمکرات، سعدی محمدی و کاوه بهرامی

آکام نیوز:در تاریخ حزب منحله دمکرات از گذشته تا بحال،بحث نار...
تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی تغییر ساختار حزب منحله دمکرات؛توطئه هجری یا طرحی اساسی

آکام نیوز:طرح تغییر ساختار حزب منحله و تروریستی دمکرات کردست...

کاریکاتور

یادداشت

یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است» یادی از ملامصطفی و ادریس بارزانی،مردی که می‌گفت؛«هرجا یک کُرد هست، آنجا ایران است»

آکام نیوز-احسان هوشمند:«ملامصطفی بارزانی یکی از رهبران سیاسی...
حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است حمله تند سیامند معینی رئیس مشترک فرقه پژاک به بارزانی:بارزانی در خدمت اشغالگران است

آکام نیوز:رئیس مشترک پژاک سیامند معنی در اظهاراتی تازه به بر...
رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله رازهایی از زندگی شخصی و محرمانه عبدالله مهتدی سرکرده گروهک تروریستی کومله

آکام نیوز:ﺑﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺟﻨﮓ ﺳﺮﺩ بین ﺑﻠﻮﮎ ﻏﺮﺏ ﻭ ﺷﺮﻕ،ایران ﻫﻢ ﺷﺎﻫﺪ ف...
از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران! از دموکراسی اسلحه تا فرش قرمز برای مزدوران در ایران!

آکام نیوز:این روزها پس از انتخاب دونالد ترامپ در آمریکا خبره...
حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب حمله ارتش سایبری ایران به سایت ایران گلوبال ضد انقلاب

آکام نیوز-اختصاصی:مطلع شدیم ارتش سایبری جمهوری اسلامی ایران ...
کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!! کومله چیست؛دمکرات کیست؟؟!!

آکام نیوز:به نقل از سایت خبری هاوری کوردستان:تفسیری کوتاه در...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها