۱۳۹۴ دوشنبه ۱۰ فروردين ساعت 3:21 AM

عکس روز

تمدن آمریکایی از نوع باراک اوباما

نظرسنجی

آخرین اخبار
مطلب رسیده از پیشمرگ سابق گروهک کومله کمونیستی+ وتاری پیشمه رگه یه کی پیشووی کومه له ی کومونیستی
توطئه حزب دمکرات کردستان برای قطع برنامه حکمتیست ها
ادامه افشاگری های بی سابقه پیشمرگ قدیمی گروهک کومله
دزدی پیشمرگان سرشناس،از مرکز پزشکی کومله+دزی کردنی پیشمه رگه ناسراو و دیاره کان، له ناوه ندی پزیشکی کومه له
مصاحبه بی پرده نادر کیانی در شمال عراق،با پیشمرگ 35 ساله گروهک کومله
زنان گروهک تروریستی و تجزیه طلب کومله،قربانی بسترسازی ترواشات فکری کمونیستی سرمداران
موختار نه سیم: سه رکرده کانی پژاک که ئیستا نیگه رانی له سیداره دانی سامانن،بوچی تفه نگیان دایه ده ستی سامان؟
داواکاری و پارانه وه ی عه بدولای موهته دی سکرتیری کومه له،له حیزبی دیموکراتی کوردستانی ئیران
پشت پرده زندگی عضو رهبری حزب دمکرات کردستان ایران+پشتی په رده و ئه ودیوی ژیانی ئه ندامی ریبه ری حیزبی دیموکراتی کوردستانی ئیران
عمری ئیلخانی زاده و چه ن وته یه ک ...!!!
حاشا کردنی سه یری تاقمه تیروریسته کانی کومه له و دیموکرات ده رباره ی دانیشتن له گه ل وه زاره تی ئیتلاعات
وورده کاری زیاتر و کوتایی ده رباره ی هه ولی خوکوشتنی هاوسه ری ره زا که عبی جیگری سکرتیری کومه له
به رپرسی پرسگه ی گرووپی تیرورستی کومه له به شیوه یکی چاوه روان نه کراو ده رکرا.
بیده نگی مانا داری سه رکرده ی کومه له و تووره یی ئاماده بووانی سمیناری ئالمان
نامەیەکی سەرئاوەڵا بۆ رای گشتی
ساعاتی پیش شاهین خلیلی عضو کمیته مرکزی گروهک کومله بهمراه خانواده عازم کانادا شد
اخراج های عجیب در حزب منحله دمکرات کردستان ایران؟!
36 سال تحولات بنیادین اجتماعی در بلوچستان
سبک جدید بی بی سی فارسی در روایت انقلاب اسلامی ایران
عواقب اسفناک ناشی از بحران مالی در حزب تجزیه طلب دمکرات کردستان ایران

فیلم

آرشیو خبر آمار بازدید: 232808 کد مطلب: 684  
فساد دربار در چهار دیواری كاخ‌های پهلوی

ناگفته‌های فساد اخلاقی فرح پهلوی+عکس

آکام نیوز
آکام نیوز:در ابتدا رژیم سعی می‌كرد فساد دربار را به دلایل فرهنگی مردم مخفی نگه دارد و همین امر موجب شد تا خاندان سلطنت خود را از مردم پنهان و كم‌كم رابطه باریك خود را با مردم قطع كنند و دربار به یك اشرافیت و طبقه‌ای تبدیل شود كه هیچ چیز بین آنان و مردم را پیوند نزند.
۱۳۹۱ يکشنبه ۲۲ مرداد ساعت 11:39

آکام نیوز:در ابتدا رژیم سعی می‌كرد فساد دربار را به دلایل فرهنگی مردم مخفی نگه دارد و همین امر موجب شد تا خاندان سلطنت خود را از مردم پنهان و كم‌كم رابطه باریك خود را با مردم قطع كنند و دربار به یك اشرافیت و طبقه‌ای تبدیل شود كه هیچ چیز بین آنان و مردم را پیوند نزند. 

فساد دربار نه‌تنها در چهار دیواری كاخ‌های پهلوی نماند، بلكه در تمام اركان رژیم ریشه زد. نهادهای رژیم هرچه به دربار نزدیك‌تر بودند بیشتر به مظهر فساد تبدیل می‌شدند و كم‌كم از درون می‌پوسیدند و ناگهان فرو می‌ریختند. ممكن است در هر رژیمی فسادی رخ بدهد، اما آنچه منجر به بی‌اعتمادی مردم می‌شود، دو موضوع است: 

۱- برخورد نكردن نظام و نهادهای آن با فساد. 

۲- رخنه كردن فساد در بدنه و در رأس نظام كه در این صورت فساد نهادینه خواهد شد. 

فساد در رژیم شاه به علت مبتلا شدن به هر دو موضوع، جزئی از ماهیت آن شده بود تا جایی كه فساد دربار كم‌كم از پرده برون افتاد و مردم مسلمان ایران را سخت به عكس‌العمل واداشت. 

بخش اعظم تظاهراتی كه از سال ۱۳۵۶ در ایران آغاز شد، متوجه فساد دربار بود. به گفته ژان لوروریه،

روزنامه‌نگار فرانسوی: «اگر در كوچه و خیابان از ایرانیان بپرسید چرا رژیم را مورد انتقاد و سرزنش قرار

می‌دهند و جواب آنها را جمع كنید، فساد و انحطاط اخلاقی رژیم در ردیف اول پاسخ آنها خواهد بود.» (
۱) 

اگر شعارها، دیوار نوشته‌ها و پلاكاردهای مردم ایران در دوره انقلاب تجزیه و تحلیل شود، این ادعا را ثابت می‌كند كه فساد دربار پهلوی یكی از عوامل اعتراض آشتی‌ناپذیر مردم ایران بود. بسیاری از شعارهای مردم، فساد رژیم و مظاهر فساد و عوامل آن را مورد اعتراض قرار می‌دادند. در ادامه این نوشتار و به عنوان نمونه، گذری برمنقولات نزدیكان فرح پهلوی درباره مفاسد اخلاقی او خواهیم داشت: 

فرح پهلوی در یك خانواده بی‌بند و بار تربیت شده بود. پدرش یك استوار ارتش بود كه به علت سرطان درگذشت و او به‌زودی با مادرش راهی تهران شد. دایی فرح، محمدعلی قطبی سرپرستی هر دو را بر عهده گرفت. در این خانواده هیچ‌یك از امور شرعی مراعات نمی‌شد. فرح در تهران در مدرسه ژاندارك تحت نظر راهبه‌های فرانسوی دبستان و دبیرستان را طی كرد. به گفته مادر فرح، فرح با پسردایی‌اش، رضا قطبی «در زیر یك سقف زندگی می‌كردند.» 

محمد‌علی قطبی تصمیم گرفت فرزندش رضا را برای تحصیل به فرانسه بفرستد. فرح كه اینك دختر ۱۸

ساله‌ای شده بود، «اصرار ورزید او را هم همراه با رضا به فرانسه» بفرستند و سرانجام دو جوان با یكدیگر

برای تحصیل به فرانسه رفتند. (
۲) 

فرح در فرانسه با چهار دوست جدید به نام‌های لیلی امیرارجمند، كریم پاشا بهادری، فریدون جوادی و بژورن مایرولد آشنا شد. لیلی امیرارجمند بعدها در كاخ پهلوی به جرگه دربار پیوست و سپس همه‌كاره فرح در كانون پرورش فكری كودكان شد. لیلی امیرارجمند از مبتذل‌ترین زنان و مظهر فساد دربار بود. ملكه مادر در توصیف خانم امیرارجمند می‌گوید: «این خانم نمونه یك زن بی‌بندوبار و آزاد از هر نوع قید و بند بود.‌.‌. گاهی اوقات ۱۰، ۱۵ و ۲۰ زن از كاركنان دربار و ندیمه‌ها و خدمه و دوستانش را لخت لخت مادرزاد می‌كرد و در استخر كاخ بدون هیچ پوششی شنا می‌كردند.» (۳) یك مرتبه آقای صاحب اختیار، سرپرست خدمه‌های كاخ به لیلی اعتراض كرد و گفت: «این كار جلوی كارگران كاخ خوب نیست.» لیلی گفت: «بگذار نگاه كنند، برای سوی چشمشان خوب است.» (۴) 

لیلی امیرارجمند می‌گفت: «اگر آدم‌ها در حضور هم معاشقه، مغازله و زناشویی كنند لذتش دوچندان می‌شود و خودش همیشه مجالس چند نفره راه می‌انداخت و گاهی كه مرد كم می‌آوردند از همین خدمه دربار صدا می‌كردند و می‌بردند به داخل محفل خودشان.» (۵) شوهر لیلی امیرارجمند، حسینعلی امیرارجمند از او بی‌غیرت‌تر بود. «هر وقت مردی [لیلی] زنش را می‌بوسید، او مؤدبانه تشكر می‌كرد.» (۶) 

مادر فرح نیز از فساد این دوست شبانه‌روزی فرح تعجب می‌كند و می‌نویسد: «البته من از بی‌پروایی جنسی لیلی ناراضی بودم، به‌ویژه در مسافرت‌های نوشهر و كیش عادت داشت بدون هیچ پوششی وارد دریا شود و برایش اهمیتی نداشت كه ده‌ها نفر نگهبان و گاردی‌ها دارند او را تماشا می‌كنند.» (۷) 


خوشبختانه خانم امیرارجمند در همان دوران تحصیل در فرانسه «تغییر دین داده و به كاتولیك گرویده بود.» (۸) لیلی امیرارجمند با این همه فساد، شب و روز در كنار فرح بود. هرگاه در تهران بودند، در كاخ بود و هرگاه مسافرت می‌رفتند ملتزم ركاب بود. امیرارجمند چنان به فرح علاقه نشان می‌داد كه «سعی می‌كرد حتی در طرز لباس پوشیدن و آرایش شبیه فرح باشد.»(۹) و فرح نیز سعی می‌كرد در بی‌بندوباری شبیه امیرارجمند باشد. به گفته محافظ شاه «این خانم از دوستان ملكه، فرح دیبا بود و خیلی از كارهای آنها مثل هم بود.

مثلاً در وقاحت و بی‌شرمی كاملاً شبیه هم بودند. از اینكه جلوی مردم لخت قدم بزنند، لذت می‌بردند. البته گاهی فرح در اثر فشار مادرش كمی رعایت می‌كرد.» (۱۰) البته لیلی دیگری نیز به نام «لیلی دفتری» دختر سرتیپ دفتری كه در وقاحت دست كمی از امیرارجمند نداشت، جزو حلقه دوستان فرح بود. این دو نفر نیز «وقتی در نوشهر همراه فرح بودند با وضع قبیحی روی ماسه‌ها می‌خوابیدند و در مقابل سربازان گارد حركات شنیعی می‌كردند. خود فرح هم دست كمی از آنها نداشت و حتی به یك عكاس اجازه داده بودند كه. . .» (۱۱) 

یكی دیگر از دوستان پاریسی فرح «كریم پاشا بهادری» بود. فرح «از اوایل ورود به پاریس با او آشنا شده بود و بیشتر اوقات خود را با هم سپری می‌كردند.» كریم از فرح خواستگاری كرد و با اینكه رضا قطبی پسردایی فرح مخالفت كرد، این خواستگاری موافقت شد و بدون اجازه خانواده «در یك جشن كوچك با حضور دوستان و تنی چند از دانشجویان ایرانی مقیم پاریس رسماً نامزدی خود را اعلام كردند.» (۱۲) 

به محض خواستگاری شاه، فرح نسبت به این نامزد بی‌وفایی كرد و او را در خماری گذاشت، ولی بی‌وفایی فرح طولی نكشید و هنگامی كه ملكه ایران شد، این دوست قدیمی را به كاخ آورد و محفل انس سابق را با سایر دوستان راه‌اندازی كرد. به گفته ملكه مادر «این دختر (فرح) آن‌قدر وقیح بود كه كریم پاشا بهادری را آورده بود كنار دست محمدرضا به عنوان رئیس دفتر ملكه.» 

معروف‌ترین فساد جنسی فرح، كشف رابطه او با فریدون جوادی بود. «فریدون جوادی از قدیمی‌ترین دوستان ایام تحصیل فرح در پاریس و در واقع اولین دوست او در فرانسه بود.» (۱۳) به دنبال فرح، جوادی نیز به دربار راه یافت. جوادی دوست سفر و حضر فرح بود. در مسافرتی كه فرح و دوستانش به خجیر در منطقه جاجرود رفته بودند، فرح با جوادی مشغول معاشقه بود كه یكی از سربازان گارد آنها را دید.

سرباز چون جرئت اعتراض به فرح را نداشت، (۱۴) به فریدون جوادی اعتراض می‌كند. این سرباز از لرهای خرم‌آباد بود و چون متعصب بود، نزد فرمانده‌اش سرهنگ بیگلری رفت و گفت: «ما خیال می‌كردیم كه از یك زن عفیفه نگهبانی می‌كنیم و نمی‌دانستیم كه این‌طور مسائل هم در میان است.» سرانجام سرباز را با تهدید و تحبیب و خریدن یك مغازه مرخص كردند. (۱۵) رابطه فرح و جوادی در یك دربار فاسد، امر غیرمنتظره‌ای جلوه نمی‌كرد و تنها در موقع بروز رقابت‌ها و حسادت‌ها تجلی می‌كرد. فرح نه‌تنها از فاش شدن این ماجرا واهمه‌ای نداشت، بلكه دستور داد تا اتاق یكی از مأموران گارد را در اختیار جوادی قرار دهند تا نزدیك او باشد. (۱۶) ملكه مادر در این باره معتقد است فرح «عمداً و عالماً كاری می‌كرد كه به محمدرضا لطمه بخورد.» ملكه مادر در عكس‌العمل به این ماجرای عشقی می‌نویسد: «خب چه كار می‌توانستم بكنم؟

اگر می‌خواستم به محمدرضا بگویم درست نبود و پسرم ناراحت می‌شد. این بود كه خودم فرح را خواستم كه به او نهیب زدم و زنیكه گدازاده خجالت نمی‌كشی این قبیل كارها را جلوی چشم كاركنان دربار انجام می‌دهی؟» البته ملكه پهلوی درباره غیرت محمدرضا گزافه‌گویی می‌كند. چطور ممكن است شاهی كه خود مظهر فساد است و خواهر و مادرش در پیش چشمش به هرزگی می‌پرداختند از رابطه همسرش ناراحت شود؟ شاید پاسخ فرح به ملكه تأییدی بر استنباط ما باشد. فرح گفت: «درست گفته‌اند، شاه می‌بخشد؛ شیخ علی‌خان نمی‌بخشد! خود محمدرضا مرا آزاد گذاشته، آن وقت به تو حساب پس بدهم؟ من آزاد هستم و اختیار پایین‌تنه‌ام را دارم!»(۱۷) اختیار پایین‌تنه ظاهراً از اعتقادات راسخ فرح بوده است. یك بار دیگر كه فرح به خاطر خوابیدن با فریدون جوادی در یك اتاق، در بیمارستان قاهره مورد اعتراض احمدعلی انصاری قرار گرفت، همین پاسخ را داد كه همه «اختیار پایین‌تنه خودشان را دارند.» (۱۸) 

ماجرای عشقی دیگر فرح با بژورن مایرولد است. فرح یك شب در كافه محله لاتن با وی كه یك دانشجوی نروژی بود، آشنا شد و «این آشنایی یك عشق آتشین بین آنها ایجاد كرد. در ابتدا، كار آنها لاس زدن‌های پاك! بود، ولی دیری نپایید كه این لاس زدن‌ها تبدیل به بوسه‌های بسیار عاشقانه شد.» این رابطه همچنان برقرار بود تا اینكه فرح چند وقت بعد ناپدید شد. پس از آن بژورن از روزنامه‌ها فهمید كه فرح نامزد شاه ایران شده است. فرح هنگام بازگشت به فرانسه او را خواست و موضوع را به اطلاع وی رساند. فرح به وی گفت: «بژورن من همان هستم كه بودم، برای تو ملكه یا علیاحضرت نیستم، فقط و فقط فرح هستم. به من وعده بده كه دوستی ما در قلب ما هر طوری كه شده است، باقی بماند.» (۱۹) 

فرح گاهی اوقات رعایت شأن و جایگاه ملكه را نمی‌كرد و با هر بی‌سر و پایی طرح مراوده می‌ریخت. از جمله با مربی اسكی‌اش كه یك نجار سوئیسی بود، در حال معاشقه دیده شد. (۲۰) 

رفتار جلف فرح در كاخ یك مرتبه شاه را نیز به خشم آورد. او در پاسخ به فرح كه از شاه می‌خواست استراحت بیشتری بكند با لحنی پرخا‌ش‌كنان گفت: «تنها یك راه برای استراحت كردن من وجود دارد و آن هم این است كه از دعوت كردن این بچه خوشگل‌ها كه دور و برتان می‌گردند، دست بردارید. وقتی اینجور آدم‌ها دور و برم را گرفته‌اند چطور انتظار دارید كه استراحت كنم؟»(۲۱) 

درباریان شاه چنان در فساد غوطه‌ور بودند كه گاه دست به اعمالی جنون‌آمیز می‌زدند. در فرهنگ مذهبی مردم ایران، هم‌آغوشی مرد و زن نامحرم یا با هم رقصیدن آنها دیگر حیثیتی برای آن خانواده باقی نمی‌گذاشت. حتی فریده دیبا در مهمانی كاخ سفید از اینكه مردان و زنان یكدیگر را در حضور هم می‌بوسند و خیلی صمیمانه با زنان یكدیگر در حضور هم می‌رقصند، سخت تعجب می‌كرد، ولی هنوز غرق در تعجب بود كه «كندی هم چند دور با فرح رقصید و محمدرضا هم درحالی كه دست‌هایش را دور كمر ژاكلین حلقه كرده بود با او رقصید.» (۲۲) چند سال بعد در آستانه انقلاب، همین موضوع تكرار شد. فرح با كارتر در شب ژانویه (۱۱ دی‌ماه ۱۳۵۶) در كاخ نیاوران رقصید و همین مسئله یكی از شعارهای مردم ایران در تظاهرات روزانه آنها شد. 

پی‌نوشت‌ها: 

(۱) ژان‌لو روریه یا ژان لوروریه و احمد فاروقی، ایران بر ضد شاه، ترجمه مهدی نراقی، تهران، انتشارات امیركبیر، ۱۳۵۸، ص ۱۰۳. 

(۲) خاطرات فریده دیبا، دخترم فرح صص ۲۰ـ۲۹. 

(۳) خاطرات تاج‌الملوك، ص ۴۵۸. 

(۴) همان، ص ۴۵۹. 

(۵) همان، ص ۴۶۵. 

(۶)‌همان، ص ۴۶۰. 

(۷) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۱. 

(۸) همان، ص ۳۱. 

(۹) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۴۷. 

(۱۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۵۴. 

(۱۱) همان، ص ۲۲۰. 

(۱۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۳۲. 

(۱۳) فریده دیبا، پیشین، ص ۴۶۱. 

(۱۴) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۹۷. 

(۱۵) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷. 

(۱۶) علی شهبازی، پیشین، ۲۶۵. 

(۱۷) تاج‌الملوك، پیشین، ص ۴۶۵. 

(۱۸) احمدعلی انصاری، پیشین، ص ۱۶۷. 

(۱۹) آرشیو مركز اسناد انقلاب اسلامی، پرونده شماره ۶۳۰، ص ۵۷ به نقل از: مجله السیی پری فرانسوی

با استفاده از مصاحبه و نقل قول از بژورن. 

(۲۰) علی شهبازی، پیشین، ص ۲۰۶. 

(۲۱) اسدالله علم، پیشین، ص ۶۲۹. 

(۲۲) فریده دیبا، پیشین، ص ۱۷۳. ز... : کاش قدر چیزهایی رو که راحت به دست نیوردیمو بدونیم،افسوس که مثل گاو ده من شیر ده شدیم...
ز... : کاش قدر چیزهایی رو که راحت به دست نیوردیمو بدونیم،افسوس که مثل گاو ده من شیر ده شدیم...
مظاهر : بدون استثنا،تمام ضد انقلاب کردهای اپوزیسیون هستند
فرهاد : ایول دست آکام نیوز درد نکنه
عکاشه : ای ولا عالی بود خوب عامیانه نوشتی
فريبا : واقعا براي شما متاسفم تهمت اماااان از تهمت
اشنا : اصلا این وب رو ندیدم
تارا : مزخرف بود
نادر : نمی تونم باورکنم
رضا : من با فریبا جون هم عقیده هستم ...
سپهبد : دروغ بزرگ
لیلا : تمام این حرفها چه راست باشد وچه دروغ باشد یک مساله شخصی هست ونقل کننده در روز محشر بایدپاسخگو باشد البته اگر اعتقاد به قیامت وبازتاب حرف وسخنش داشته باشد.
هيوا هدايتي : اين عكس هاي غير اسلامي را پخش نكنيد
وفا : هميشه پشت پرده اتفافاتي هست كه مابيخبريم.فسادوتباهي اماباشان اين خاندان عجين شده بود
متولد 58 : باور نميكنم
خدیجه : شما خیلی ساده اید.لابد این زن یه کاره ای بود یه چیزی بود یه آدم پرروبودکه تابه حال موندوهنوزهم هست دم از خاندانش میزنه.وگرنه همه ازبین رفتند دوتا بچه هاش ازغصه خودکشی کردند ولی اون هنوز سرومروگنده دم از حکومتش میزنه اون هم حکومت عقب افتاده ولاشیش.
saeedeh : اخه چقدر آدم باید بیمار جنسی باشه تا چنین مطالبی بنویسه!
مجتبي : چرا باور نكنيم بايد گفت وما هم بدانيم كه اعمالمان يك روزي در همين دنيا بازتاب دارد .
احمد : خاندان فاسد پهلوی _ از کسانی که به زور چادر از سر زن مردم میکشن دور از انتظار نیست
احمد : اونهایی که باور نمیکنن برن به منابعش رجوع کنن نویسنده های این کتب از نزدیکان و مقامات دربار پهلوی بودن
بی وفا : اینجور که نویسنده نوشته ظاهرا خانواده شاه کلا جنده بودن وشاه هم بیخیال بوده که سربازا هم بی نصیب از بدن زنان دربار نبودن.من پیشنهاد میکنم نویسنده از همون اول میگفت جنده خانه پهلوی .که هرعقل سلیمی این مزخرفات رو دریکبار خوندن متوجه میشه زیادی خواسته سوژه خودشو ضایع کنه.بله درکتابها گفته شده که خواهر شاه چند بار ازدواج کرده و معاشقه داشته ولی تا این حد که شخص اول مملکت بدونه زنش جنده هست وحتی زیر پای سربازاش میخوابه وبیخیال باشه و هیچکاری دردفاع از حیثیت غیرتیش نکنه کلا بعیده.لا اقل اینه که زنشو طلاق بده یا خواهر مادر اون فاعل رو دربیاره
یاس : عالی بود. کاش واقعیت های تاریخی بیش از این چاپ میشد تا مردمی که کتاب نمیخرند و نمیخوانند بفهمند که پیشینه این خاندان چه بوده است. لااقل کتاب خاطرات خود محمدرضا شاه را که چاپ شده بخوانید و چشم و گوش بسته اعتراض نکنید.
الی : خدا خیرتون بده ممنون از سایت خوبتون
عباس : دست مدیریت محترم آکام نیوز درد نکنه ممنون
بهنام : کسی که این حرفها رو نوشته واقعا یک انقلابی به تمام معناست اونایی که تایید نمی کنند گوساله هستند
یک وطن دوست مسلمان : اگر یکروزی اینهمه دروغ و تهمت در خصوص رهبران انقلاب اسلامی ایران زده بشه چه حسی پیدا می کنید؟ من در زمان شاه متولد شدم. اینجوری که شما نوشتید که فرح و لیلی ارجمند در جلوی همه لخت می شدند رو ما اون زمان نشنیدیم. پس چطوره که الان می فرمایید خیلی واضح بوده و ایشان جلوی کلی آدم لخت می شده ولی خبرش هیچ کجا نبود؟ لااقل اگر قصد تخریب دشمن را دارید سعی کنید از واقعیات بگید. مسائلی که هم منطق داشته باشه و هم عقل سلیم باور کنه. شاه شرافت بالایی داشت ولی متاسفانه بخاطر وضع مملکت ما و تصرف اون در اواخر جنگ جهانی دوم و حضور کشورهای غربی واقعاً نمی تونست مثل یک حاکم مستقل عمل کنه چون اصلاً استقلالی وجود نداشت. شاه استقلال ایران را نفروخت بلکه زمانی که بر سر کار امد مملکتی را دستش دادند که در خیابانهایش سربازان غربی رژه میرفتند و استقلالش را گرفته ودند و خیلی هم لطف کردند که اجازه دادند ما یک حاکم ایرانی داشته باشیم و مجلسمان دوباره پا بگیرد! ...................... دوست عزیز سلطنت طلب!شما آکام نیوز را متهم کردید که مطلب انتقادی شما را منتشر نمی کنیم اما می بینید که این کار را انجام می دهیم فقط در تعجبیم که وقتی خود فرح پهلوی به اشتباهات و ترسو بودن شاه بزدل و وابسته بودنش به آمریکایی ها اذعان کرد شما دیگر چه می گویید؟!!! لطفا کمی تاریخ را بخوانید ضمنا در زمان شاه می فرمائید چرا آن زمان صحبت از فساد فرح نبود؟! خوب معلوم است و طبیعی!چون مگر آزادی بیان وجود داشت تا کسی جرات این نوع افشاگری ها را داشته باشد؟!!
محمود : زنده باد بهار
ن : خسته نباشید خیلی خوب بود
علی : اینها هم روی سیزده میلیاردی که شاه برد یا هفتا هزار کشته که بعد فهمیدیم 134 تا بودهیادزدیدن جواهرات بانک مرکزی یا سنگ توالت طلای شاه یاامرد بودنش!!!!بد بودن اونا دزد بودن
دانیال : اگه راست می گویید راجع به حکومت فعلی بنویسید و در این مملکت زندگی کنید!!!!!
مجیدبقایی : سلام خواهش میکنم دوستان در گناهی که دیگران کردن رو تکرارنکنید.برید مطالعه کنیداگر درست بود قدردان این روشنگری باشید اگر غلط بود درستان این باشد که شما کار این شخص روتکرارنکنید.کتاب حلال همه مشکلات است.بنده تمام این صحبتها رو عین واقعیت میدانم چون مطالعه گسترده دارم.
هاله : بسه دیگه کی این گروهها می خواند دست از سر مردم بدبخت بردارند؟درود بر جمهوری اسلامی ایران درود بر کردستان ایران
a : درود بر آکام نیوز
a : درود بر جمهوری اسلامی ایران و وزرات اطلاعات
کاکتوس : تاریخ رو همیشه طرف پیروز مینویسه
هستی : جناب وطن دوست مسلمان به مسلمان بودنت شک دارم مسلمان عظت نفس داره. بهتره خوده جناب عالی بری تاریخ رو مرور کنی و بخونی...! اصلا کار به فساد اخلاقی دربار نداشته باش همون کاپیتولاسیون واسه هفت پشتش بسه.. بابا توی ایرانی رو اندازه ی سگ امریکایی حساب نکردن حالا چی میگی؟؟ بیسواد برو کتاب خاطرات خود فرح رو بخون ببین چیا نوشته بعد بیا نظر بده!
سیمین : هم ضد انقلا یه مشت بی شخصیت و بی فرهنگ هستندبا این سبک های صحبتشون
محمد فرزند خاک ایران : من دنبال موسیقی وهنرایرانم وطن درودبرنظام به رهبری آقاسیدعلی خامنه ای
السا : هستي جان با گفته هات موافقم . ممنون از نوشته ها لذت بردم
Emp!r3 : شب دراز است و زمستان بيدار..!
فرهنگ : شاید همه اش درست نباشه اما با مطالعاتی که داشتم متاسفانه بسیار به حقیقت نزدیکه رجوع شود به دخترم فرح نوشته فریده دیبا)قطبی) و ایران داستانی که هرگز گفته نشد از محمد حسنین هیکل
A.G : چه درست باشه ، چه غلط دیگه دست از سر حکومت قبلی که 35 سال پیش کنار رفت بردارید . خواهش میکنم کمی هم در مورد فساد کنونی و دار و دسته مشایی و غیر صحبت کنید . تاریخ رو آدمای غالب مینویسن . مهم نیست که گذشته چه بوده !! چون براندازی شده . مهم اینه که حالا چه هستیم و چه کرده ایم . این همه فساد اقتصادی و اختلاقی در حکومت فعلی وجود داره و شما روی آن رو پوشش گذاشته اید . حالا کمی هم از بخور بخور این حکومت بنویسید . اگه راست میگید . گور بابای شاه و فرح . از وضعیت کنونی بنویسید . البته اگر جرعت دارید .
زهرا : مطاب خوب بودولی به جای گیردادن به اونموقع ایران الان رودریابید که دیگه دست کمی ازاون دربار شاه نداره
فرهاد : نقل انججور مسایل هیچ دردی از ما دوا نخواهد کرد لطفا کمی هم در مورد فساد کنونی کومله علیزاده هم بنویسید
اسفندیار : اگه فرح الان حاکم بود همین طرفداراش داشتن همین جا فحشش میدادن!
سحر : نمیگم دروغه... ولی اون موق فقط فساد بوده و الان نیس؟ ینی الان هیچکس خیانت نمیکنه؟؟؟؟ هیچ جا فساد نداریم؟
بی نام : اخه کومله ای های حرومزاده چرا از کثافت کاری های خودشان نمیگیند.چشم ندارین ببینین مردم انقلاب شون رو دوست دارند؟
پرند : خیالپردازیهای ذهن یک بیمار روانی بهتر از این نمیشه واقعا مسخره بود و حتی یک نویسنده بیسواد اونها رو نوشته بود نه یک آدم باسواد
mohammad : khoda ro shokr ke enghelab shod va een haroom zhde ha raftand
میبدی : از نظرات مشخص هست که کیا بی غیرتند کیا غیرتی + تقاضادارم کمی کتابهای نوشته خود درباریان را بخوانید
بی نام : من همه این حرفها رو قبول دارم.اما فسادی ک در حال حاضر در جامعه هم بیداد میکنه رو حل وفصل کنین به جای این حرفهای دور ریختنی
نیما : در جواب دوست عزیزم a.gبگم که رسا نه های رژیم فعلی به این دلیل به مسائل رژیم قبلی تا حدودی می پردازند چون آنهابا فعالیت کردن در پشت پرده وفریب مردم ایران به روش انتقاد از رژیم فعلی از طریق رسانه هایی که تحت نظر کشورهای استعمارگر هستندخود نمایی میکنند و فکر میکنم دلیل قانع کننده ای برای رو نمایی سرگذشت آنها باشد.
اتتن : كار سلطنتی ها مثل فاحشه هاست فرح ودارو دسته اش پوسيدند امروزو بچسبيد يه كم پرنسيپ داشته باشيد
محمود : امیدوارم اینده کمتر از زمان پهلوی در مورد این دوران مطلب داشته باشه
آرش : همین لاف ها رو زدن و ما باور کردیم که به اینجا رسیدیم که تو گروه کشوری هستیم که همین 100 سال پیش 9 تا کشور از ما جدا کرده و ما هنوز داریم لاف می زنیم به این چرت و پرت ها گوش می دیم.
محمد 15ساله : نمیخوام به کسی توهین بکنم ولی از حرفای مزخرف بدم میاد ببخشید اقا دانیال میشه بگی درمورد چی این مملکت فعلی بنویسه.هرچه بدبختی مردم کشیدن ودارن میکشن به خاطراین عوضیای اشغاله بعضیاهم که از پهلوی طرفداری میکنن اصلا اون موقعه زمان حکومت پهلوی یا بچه بودن یا اصلا نبودن یه کی نیست بگه چراطرفداری الکی میکنین.حالا چون این نویسنده درمورد اینا حرف زده خدای نکرده بیماره گناه کاره ازخدابی خبره اما اگه درمورد چیزهای دیگه بود خیلی انسان درستکاری بود کسی که این کارو کرده دل سوختن نداره که خدا بیاد به خاطرش روز قیامت این نویسنده رو مجازات کنه این حرفای مسغره چیه اخه والا ادم خندش میگیره به این مزخرفات این انسان ها درود برجمهوری اسلامی ورهبرعزیزمان امام خامنه ای
ایرانی : ادمین حتمی این حرفها رو راجب مادرات نوشتی از روی حرص به شهبانو فرح نسبت می دهی. اخه احمق نادان اگر دروغ می گویی حداقل خودتو دلقک نکن. مردک اون موقع جو وفضا ازادی بوده واون موقع با وحشیان دوره 57 فرق داشت دلیل نمی شه کسی با یک شخصی حرف بزنه یا لباس رکابی بپوشه ولبخند بزنه وشوخی کنه و... فاحشه وبدکاره هست الان تو مردک احمق حتمی دختر خاله یا دختر عمو ودختر عمه وهم کلاسی دانشگاه وهم کار و.. دارید مگر شما حرف نمی زنید با وجود اینکه متاهل هم باشی مگه نمی شه شوخی کرد صحبت کرد وحرف زد یا تنیس بازی کرد و.. هر چیزی حریم خوداش رو داره وهمه به یکدیگر نیاز دارن این حرفهای تو مال حزب الهی ها هست کثافت اشغال ادمین اون موقع فرهنگ سازی جامعه ازاد بوده الان هم همین فرهنگ ازاد سالم در خیلی از خانواده های داخل ایران درون نظام وحشی وسرکوب گر تان هست. چطور شیخ واخوندها می توانند با دختر ها وخانمها لاس بزنند وشوخی کنند وحرف بزنند ما که دیدیم خدا لعنت تون کنه تو وپدر مادرات ادمین واربابان حکومت تان که هنوز بعد 34 سال دست از سر کینه ونفرت وبدگویی دولت وحکومت سرنگون شده بر نمی دارید اخه اسلام یعنی دروغ وبدگویی وتهمت وفریب وریا ودزدی وسرکوب وابرو ریختن دیگران وفحشا ویعنی نفرت وکینه داشتن وانتقال به دیگران لعنت بر شما مسلمانهای وحشی من خودام هم مسلمان زاده بودام وحال تاسف می خورام اینطور درون شما وحشی ها بزرگ شدام. لعنت بیشتر بر پدر ومادر ات که این کامنت ام منتشر نکنی پس چرا نمی گی بازیگران داخل همین نظام تان فاحشه وبدکار وجنده هستند هم پشت دوربین وهم جلوی دوربین وچرا به مسئولان نظام تان برای لاس زدن وفحشا وهم صبت بودن با خانم واقا و.. گیر نمی دهید.!!!!!!
سعید : گر پرده درافتد نه تو مانی و نه من.... خدا به همه ما رحم کند فساد عملی بسیار بداست امابدتراز آن القاح فساد عقیدتی است... فهیمان دانستند چه گفتم..
حمید : به نظر من هر چیزی امکان داره نباید تعصبی به قضایا نگاه کرد اینم در نظر داشت که همیشه قدرت فساد اور بوده.فقط یه چیزو از خدا بخواهیم خدایا قبل از اینکه چیزی به کسی بدی اول ظرفیت استفاده اونو بده.یا حق
فرانک : من اولین باره این مطالبومیبینم.بهرحال درجریان کامل بیدینی وبیبندوباری گارد پهلوی بودم.اونها ایران رونابود کردند وفسادوتباهی ودزدز وعقب موندگیوتوی این مملکت تقویت کردند.دولت الان باهمه بدیهاش به علم ودین متوجه هست وماالان خیلی ازلحاظ علمودین پیشرفتای زیای کردیم وسی سال قبل ازلحاظ بی بندوباری وفاحشه کاری اول بودیم
hamzh s : دروغه. چرا تهمت میزنید هرچی بود بانوی اول ایران زمین بود.ببند سایت مسخرتو
یه مووووافق : دمت گرم حمید جووووووووووون حرفت عالی بود پسر.
ع : خجالت بکشید برای پول دراوردن گناهان دیگران رافاش نکنیداز خدا بترسید
احمد : دروغه محضه
shahin : بسیارعالی بود
عاشق ایران : من نمی دونم با این حرفای مزخرف و دروغ به کجا می رسین. هیچکس باور نمی کنه بلوف نزنین.
حقيقت گو!!! : من همه نظرات عزيزانو خوندم،خب طبيعيه بعضى ها مخالف اين حرفا باشن و بعضى ها موافق باشن،نکته اساسى اينه که بايد به تاريخ!چه يه ساعت گذشتمون و چه هزار سال پيش با ديد عبرت نگاه کنيم و يقين داشته باشيم که تک تک ماها تاريخو ميسازيم!پس به گونه اى به وظايفمون عمل کنيم که هم آيندمونو بسازيم و هم طورى باشيم که به خوبى ازمون ياد کنن.....! در کل هر شخصى بدون هيچ تعصبى اگر مطالعات تاريخى داشته باشد متوجه ميشود که در همه حکومت ها مشکل و فساد بوده!منتهى بعضى از حکومت ها موافق فساد و در راستاى حمايت و تبليغ آن حرکت ميکردند و بعضى ديگر مخالف فساد بوده و در جهت اصلاح آن پايه گذارى شده اند!!!
09 : جرت و پرت ننویس
ehsan : ممنون از خبرهاتون
علی دایی شعبانی : هر چی که دباره اون زن کثیف نوشتین درسته درسته!دست شما درد نکنه فقط عشقم سید علی خامنه ای! جان و مالم فدای حضرت آقا والسلام
reza : آقا ما هر جا دید یم این خاندان بزرگوار به همه اهدا نمودند الا خواجه شیرازی. عجباآن کس که نکرده پس نبوده
مهرداد : دوستانی که دنبال عکس می گردند: http://passionofanna.files.wordpress.com/2011/04/img_0528-30.jpg
نسل سوخته : همپهلوی و هم کسانیکه آن زمان بر سر قدت نشسته بودند داشتند عشق و حال میکردند حالا هوادارانشون به جون هم افتاده بودند که چیو ثابت کننند.خوش باشید که شب میگذرد.این نیز بگذرد....
عدبالله : با سلام برخی از فساد های دوران شاه در کتاب "دخترم فرح" از خاطرات فریده دیبا مادر فرح آمده حتما این کتاب باارزش را بخونید. شنیدم آقای هاشمی رفسنجانی گفته است که این کتاب را دو بار خونده است و معتقد است این زن، سیاسی نبوده و خیلی از واقعیت ها را صادقانه بیان کرده است.
تاسفبديمة أسف : گروهکهای تجزیه طلب خواهان کردستان ایرانند
fareba asde : خسته نباشید
شیوا : روابط خصوصی هر کس به خودش ربط دارد ما مسئول روابط دیگران نیستیم و حق قضاوت نداریم.
موسی : خدا شرشونو کم کنه
قوچان : دست شما برای افشاشون درد نکنه
ابابيل : خاک تو سرش فاسد هرزه
رر : زرتینا
چپق : واقعا پهلوی ها خرن گاون!
چپق : مرگ بر شاهنشاه معدوم
مریم : خاک بر سر تو دروغگوی کثیف که این مزخرفات و نوشتی.
چپق : دوست و برادر عزیز من خودم یکی از مخالفان سر سخت رژیم سابق بوده ام و هنوز هم هستم . ننگ و نفرت باد به سلسله پهلوی .ولی برادرم در مطلب شما دوگانه گویی بسیار است به گونه ای بسیار آشکار .همین امر باعث می شود که خواننده حساس شده و در برابر این مطلب شما جبهه بگیرد . یعنی کار شما نتیجه عکس می دهد
نگار : خدا خیرتون بده انشاا...
نگار : خدا خیرتون بده انشاا...
سعید : چرند نگو بی ناموس معلو هست چی مینویسی
ماسانگا : همش دروغه تازه اگرم راست باشه این چیزا که فقط مربوط به اونا نبوده هنوزم هست
آنیتا : دوستانی که فکر می کنن این حرفا درست نیست یا دروغه ، حتما کتاب فردوست رو بخونن ، فردوست نزدیک ترین فردبه محمدرضا از دوران نوجوانی تا فرارش از ایران بوده ، تمام این مطالب حقیقت داره ، چشماتونو باز کنین
007 : دري وري محضه بي خودي با آبروي يك آدم با شرف بازي نكنيد
مهدی : مرگ بر فرح.هر انسان آزادیخواهی به اوج رذالت این خاندان کثیف پی میبرد.متاسفم برای کسانی که روشنفکری رو در ماست مالی ایادی شیطان میدونن
علي : فرح آشغاال و فاحشه بود و هستش
nahid habibi : رژیم شاه عقب افتاده چه کار کرد مرک بر همه شون
من : خیلی چرت بود
آهو : دیگه اون زمان گذشته هرکی رو جدا تو قبر میذارن اعمال خودش بوده تو اون دنیا جواب پس میده
پرسپولیس : خوبه یه سری هم آرشیو کتبخانه ملی بزنید بعضی اسناد هستند که اجازه انتشار ندارند(مثل رفتار حکومت پهلوی با فساد مالی) ولی آدم با خوندنشون میفهمه اینا مسلمون هستن! یا پهلوی به ظاهر فاسد و خائن و ...
0020 : زر زر نکن باو
لي لي : اخه اداماي تو بهشتي بيان اين حرفا رو بگن نه اونايي كه خودشونم پنهاني اين كارند
behrooz : شرم بر فاسدان
٦٧ : آدماى اون دوره رو ولش كنيديه غلطي كردن گناهشون پای خودشون ؛اما مملکت ما باید سرتر از همه باشه
حجت الاسلام ادیب : آکام نیوزعزیز میشه یه کم هم از جنایات اقبال مرادی بنویس
نرگس : خاک بر سر کومله و دمکرات
ایرانه چند قومه : با سلام چقد به رهبران احزاب کردی پول میدن این همه دروغ مینویسند؟؟؟ ارزش نداره مال دنیا. حسادت و حس تبعیض مال ادم های مریض وناقص است.احزاب کردی با وجود چیزی به اسم کورد مشکل دارید.به لطف خدا ازادی و حقوق بشر در کردستان ایران بیان از فهم و شعور کردها داردو جهانیان این را فهمیدند.و کار رژیم های سابق عراق در نابودی کورد به خواب و خیال پیوست. با تشکر
MILAD : تو خوب کاری میکنی از اینا مینویسی.
مرگ بر فرح : درود بر آکام
APPLE : ممنون
اآرش : همشو زر زدی
حسن : امام حسين(ع) ميفرمايند: اگر دين نداريد ؛ لااقل آزاد مرد باشيد
مستانه : .بسه دیگهمرگ بر شاه
علی19 : شاه میخواست چادر رو به زور از سر زنان در بیاره همیشه وقتی رژیم ها مهلتشون تموم میشه خرابکاری هاشون برملا میشه.اون زمان آزادی بیان نبود کسی هم جرات نداشت از دولت انتقاد کن آب از آب تکون نمیخورد فقط یهو غیب میشدن و هیچ اثری ازشون نمیموند.
محمد : یکم خجالت یکم حیا.دهنتو وا کردی هرچی دلت خواسته گفتی.آدم خوب نیس به هر دروغ و یاوه ای متسل بشه تا حرفشو به کرسی بشونه.از خدابترس هر بنده ی خدا هرچه قدر هم بد باشه اما یه حرمتی داره.من نمی دونم اینایی که گفتی واقعا از این منابع اومده یا نه و بد نیس یه نمه فرهنگ داشته باشی.
علی19 : من راجع کتاب دخترم فرح کلی تحقیق کردم. این کتاب اصلا با عقل جور در نمیاد. اولا که مادر فرح انگلیسی بلد نبوده و این کتاب به زبون انگلیسی نوشته شده.این کتاب فقط برای خراب کردن رژیم قبلی نوشته شده. به این سایت مراجعه نمیایید: fa.wikipedia.org/wiki/دخترم_فرح
y : دروغ ولی خوب بود
ali : گذشته دیگه رفته تموم شده مهم اینه که واقعا بشینیم فکر کنیم و ببینیم که واقعا تو این زما حال چیزی از فحشا دزدی و خیانت ولا غیر نصبت به گذشته کم شده
حقیقت : به نظر من هر کسی یه نظری داده ولی مهم اینه که برای بدست آوردن حقیقت باید بدون قضاوت تحقیق کرد و اگر جواب را بدست آوردید بر روی آن حقیقت بایستید همیشه دنبال حقیقت باشید حتی اگر به نفع یا میل شمانباشه
رضاب : حالم به هم خورد.چقدر غلط املایی در این پیام ها هست.
رضا : من متولد 1344 هستم .اونروزها پدر من یک مهاجر روستا به شهر بود. و علاقه شدیدی به حضور در سینما داشت. او توسط سینمای شاهنشاهی به فساد و قهقرا کشیده شده بود .و از آن تربیت و فرهنگ غلط می آموخت.از فیلم های درجه 3 فردین و بیک ایمان وردی و میری مشروب خوری و قهبه بازی و لات بازی احمقانه به سبک تقلیدی از دهاتی های غربی را می آموخت.و روی تربیت من و مادر تازه از دهات آمده ام و خواهرم چه بسیار اثر منفی که نداشت و سرنوشت من و خواهرم و برادرانم که نابود نشد.و تلویزیون که مرا و بسیاری از جوانان را که به استمنا نیانداخت.در حالی که برنامه های تلویزیون ژاپن آن زمان فاخر و پیشرفت اخلاق و تربیت را موجد می شد. و مسئولین بی سواد شاه مثل کرمی به جان فرهنگ و تربیت این جامعه افتاده بودند.فرصتی که می توانست دهاتی های مهاجر و عاشق سینما را به افرادو شهروندانی متمدن و آگاه و پیشرو و متعهد و دلسوز کشور تبدیل کند بد جوری سوخت.خداوند عذاب جهنم آن نادانها و ندید بدیدها را افزون کند.دیگر آنکه شاه روزی 6 میلیون بشکه نفت به قیمت 35 دلار صادر می کرد ولی من یادمه در کلاس روی نیمکتی می نشستیم که 5 نفر دانش آموز داشت و چهل نفر آمار.و ارزوی یک ساندویچ داشتیم.و تا حالا هم فقیر مانده ایم.سلطنت طلب ها و فرد محوران در سبک حکومت به چه چیزی می نازند؟
جبار : شماها چی دیدید بچسبید به همین انقلاب بخدا
کوروش : مریم جون حرفهای شمادرسته مرسی دمت گرم خوب جوابشونودادی
ومنونئوخئ : دستتنون درد نکنه واسه افشاگری هاتون
کتايون : فرح یک بی ناموس و بی اخلاق بود زنده باد آکام نیوز بخاطر افشاگری هایش
......... : زنده باد آکام نیوز و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران مرگ بر ضد ولایت فقیه
ح قاف : کتاباشون رو قبلا خوندم ولی ای کاش مطمین بودم مال خودشونه
ک حسیتی : خدا خیرتون بده
saeed : واقعا عالی بود
حالا هرچی : خانم ها و آقایان باسواد.بیسواد.مغرض و دلسوز باید به عنوان یک ایرانی که کوچیک همه ی ایرانی های فهیم هستم عرض کنم که چیزی که معلومه اینه که ما همه به دلیل یک وجه مشترک که اونم علاقه به این موضوعات بوده سر از این سایت درآوردیم پس باید بگم که بیان تاریخ چه درست وچه غلط برای عبرت گرفتنه اونم برای همه چه وزیر چه من و شما پس بر ید از اهل علمش بپرسید تا حداقل بر ای حق گفتن اینقدر احساساتی صحبت کنید
بهرام : حکومت پهلوی فاسدترین حکومت تاریخ بود شاه می خواست مردم رابکشد جلو تظاهرات رابگیرد
علی : مرسی کاربر ایرانی حرفت حق
محمد : ﺧﻰﻟﻰ ﻣﺰﺧﺮﻑ ﺑﻮﺩ ﻣﺜﻠﺎ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﻫﺴﺘﻰﻡ ﻓﻘﻄ ﺩﺭﻭﻍ ﻣﻰﻛﻢ
ابوالفضل : سریع برین اصل مطلب چزرا می پیچونین
مریم یگانه : چه فرقی به حال شما میکنه ک اینهمه طرفداریشو میکنید؟ طرفداری ازکسی میکنیدکه یه ملت ازخودشو خانواده ش متنفرن؟آخه فرح بویی از انسانیت داشت؟؟؟؟ واقعاکه
بهارناز : از نوشته های جذابتان بسیار ممنون لطفانظرات منفی رو بنویسید که خودشون ببینند هنوزم حرفاشون و افکارشون طردشده وغیر منطقی است و لاییک هستند
فرشته : ما مسلمونیم بخدا.قبل اینکه از اونا ایراد بگیریم یه نگاه به وضعیت جامعه خودمون کنیم که وضعمون داره روز به روز بد تر میشه البته در گذشته فساد و خیانت زیاد بود آمار دزدی رشوه دروغ بخدا بدتربود اگه این انقلاب نبود اونوقت کارای اون رژیم شاه ملعون معلوم میشد.حساب بانکی هایشان همه تو خارج از کشور معلوم شد کثافت کاریهای رژیم شاه معلومه شد ما حجاب داریم بخدااما حجابمان بدتر از گذشته شده مسئولین فکری بکنن.....
بیتااااا : جاوید ایران
علی : منم بودم فرحو...
باران : به اونایی میگم که میگن گذشته گذشته ماباید از گذشته درس بگیریم ونذاریم اون آشغالها حتی فکر برگشتن رو بکنن زنده باد رهبر به کوری چشم دشمناش
مرجان : شما كه دم از خوبي ميزنيد اينجوري خراب كردن ديگران درست نيست حتي اگر حقيقت داشته باشه فقط ميتونم بگم متاسفم
ساحل : همه ی مطالبی که نوشته شده منبع داره و اغراق و دوگانگی وجود نداره. دستتون درد نکنه بله حق با بارانه باید از گذشته درس بگیریم و نذاریم دوباره گند زده بشه به حیا و انسانیت ممنونم
sasanht : من طرفدار هیچ کدوم نیستم .ولی این متن یک متن بی اساسه از نوشته هاشم معلومه که با غرض نوشته شده.شاه یک مملکت هیچ موقع نمیاد با یک خانواده بی بند و بار ازدواج کنه.بعدشم ما از 35 ساله پپیش تا الان باید ببینیم چه کردیم ؟؟؟خوب شاه بد بود بیرونش کردیم لزومیم نداره ابروی کسیو برد(نا سلامتی مسلمانیم ما با زندگی سیاسی فرح کار داریم نه با زندگی شخصسش)خودت گناه نکردی تا حالا اقای نویسنده؟؟؟مهم الانه که متاسفانه کشور مسیره خوبی نداره و ممکنه اتفاق های بدی بیوفته
به توچه : عکس العمل مردم درباره ی حمله رژیم صدام چیه
فاخر : نمیدونم........خدا بهتر میدونه
سعید : فرح دیبا انسان مهربان ،خوش قلب و خیرخواهی بوده و هست.البته خدا به احوال بندگانش آگاه تر است.
ایرانی : فساد خاندان پهلوی توبحث اخلاقی وجنسی خیلی فجیعترازاین حرفاس من خود این کتابارو خوندم.البته تعجب نداره اون موقع این چیزا تودربارتاحدی طبیعی بوده.حقو بگیم با همه مشکلاتمون بازم خدارو شکراوضاع خیلی ازاون موقع الان بهتره مخصوصا تواین کثافت کاریا.
روفیا : گرچه دروغ نیست ولی اغراق شده من این مطالبو توکتابی نوشته اقای فردوست وکتاب ارنست پرون خوندم بهرحال اطلاع رسانی کردید دستتون درد نکنه
Roujinow : شرم بر شما دروغگویان یاوه گوی اهریمنی باد از شرف و وجدان خودتان بترسید و اینقدر ازاجیف نبافید
حالا هرچی : اگه به روز قیامت اعتقاد دارید حواستون باشه از کی پشتیبانی می کنید که با اون محشور نشید وگرنه که هرچه خواهی کن
امین : مـرگ بر شاه درود بر خامنه ای
بهنرین : بنده همه ی نظرات رو مطالعه کردم.باید بگم که ابتدا همه ی دوستان رو دعوت به صبر و ادب میکنم.چه موافق چه مخالف باید یاد بگیریم تحمل شنیدن صدای مخالف داشته باشیم.و اما چند نکته:اول اینکه این مقاله در مورد موضوعی تاریخیه عزیزانی که نوشتن به مسایل امروز بپرداز شاید در مقاله های دیگه بشه ولی در این مطلب جاش نیست و به معنی بی اهمیت بودن این مسایل در زمان حال هم نیست.دوم در مورد گناه بودن عنوان کردن این مسایل در مورد کسی.اگر در مورد شخص عادی صحبت کنیم بله گناهه اما اینجا بحث در مورد کسیه که رفتار و عملکردش روی سرنوشت یک ملت تاثیر گذار بوده حتی این بحث در فقه هم هست که صحبت در مورد سران یه کشور یا حکومت طوری به صورت گسترده به وسیله ی بقیه هم گفته شده باشه دیگه غیبت و.. محسوب نمیشه.و سوم:از موافقان و مخالفان دعوت میکنم قبل از هر اظهار نظری به منابع مرفی شده رجوع کنیم ودوستان مخالف هم لطفا مثل نویسنده منبع معرفی کنن نه صرفا بیان احساسات بدون منطق.به امید روزی که به جای هیجانات زود گذر عقل منطق بر ما حاکم باشه.
وحیده : چقدر بدبختن اونایی که هنوز تو توهم دوران منحوس پهلوی موندن. این انقلاب آسون به دست مانرسیده مطمئن باشید تا آخر میایستیم و ازش دفاع می کنیم . ما خیلی خوبیها از انقلاب و جمهوری اسلامی عزیزمون دیدیم. اگر شما ندیدید به خاطر اینه که هم احمقید هم بیسواد هم وطن فروش و هم کورو کر وخدا وند هم در قرآن دروصف ذاشخاصی مثل شما فرموده(صمُ بکمُ عمِیُ فهم لایعقلون)و در آیه شریفه ذیگری در سوره ی بقره فرموده(ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوۀّ ولهم عذابِ عظیم)که اگر معنی اون رو بدونید(که نه میدونید نه میخواید بدونید) میفهمید که شامل حال شما بی دینهای ضد انقلاب,اسلام و ولایت فقیه میشه.
مریم : سخت ترین عذاب ها رااز خداوند برایتان طلب میکنم.
کوثر : مطلب خوبی بود ولی لطفا درباره ایران الان مطلب بنویسید
: احتمال درست بودنش هست ولی خوب که چی به ماچهداشتن میکردن الانم میشد میکردیم
شاهین اسلامی : باورش سخته ولی با اینهمه منابع نمیدونم چی باید گفت. به هرحال در هر دوران و حکومتی خوبی وبدیهایی وجود دارد. نه قاجار وطن فروش و هرزه بود نه جمهوری اسلامی معصوم و الهی است نه خاندان پهلوی سیاه و شیطانی بوده اند هر دولتی خطا دارد خیر هم دارد یکی خیرش گرفتن زن از هر قوم برای اتحاد کشوره یکی قیر ریختن تو صحرای عراقه که شن نخوریم . جمهوری اسلامی هم تو حکومت بعدی معلوم میشه خوبه یا بد چرا همدیگه رو نفرین میکنید و به هم توهین میکنید؟ حالا فرح پاک دامن بود و هست یا نه . چه فرقی میکنه وقتی بنزین 700 تومنه و گوشت 30 هزار تومن
محسن : هر چی برده نوش جونش ؛اگه اونانمی بردنداین اختلاس کنندگان تریلیاردی اون پولاراهم اختلاس می کردند.
آزاد : واقعآ واسه نویسنده بی سواد تاسوف می خورم ای کاش انصاف داشتی
محمد : از این متن هر چیزی برداشت میشه به غیر از عبرت گرفتن از تاریخ .اگه اتهامی که میزنی نتونی ثابتش کنی یعنی تهمت زدی چه بسا که این تهمت ها با آبروی خیلیا بازی کرده ، فرح مهندس معمار بود از دانشگاه فرانسه که ساختمان تیاتر شهر از طرح های شگفت انگیزه اونه و خیلی طرح های دیگه ، ای کاش یه کم هم از کارهای خیریه ای که انجام داده و بنیادهایی که در این راستا تاسیس کرده بود مینوشتی تا ببینی که من ، تو و همه اینایی که نظر دادن و البته همه مسولین نظاممون چند درصدش رو تونستیم انجام بدیم ، بعید میدونم جای فرح تو اون دنیا از ما بهتر نباشه
مهسا : شما خوبید همه بد هستن.بسه بابا.
بی نام : متاسفم برای دو طرف . ک.ب
ف : رمان جنسیه جالبیه....!؟؟؟
ابولی : عزیز جون، همه میدانند"تاریخ بدست پیروزان نوشته میشود"دست بالای دست بسیار است
مصطفی : واقعا واسه پهلوی متاسفم بابا
حالا هرچی : با سلام دوباره ابولی جان معلومه که مطالعه تاریخی به اونصورت نداری مورخان بسیاری هم هستند که تا جایی که توانستند غرض ورزی نکردند و در علم تاریخ روشهایی برای یافتن صحت و سقم گفته ها وجود داره که بین خود کارشناسان این رشته است
فرزانه : از شیخای شما ک بدتر نبودن اول خودتونو ببینید بد دیگرانو لاشیا
حالا هرچی : فرزانه خانم بین شیخایی که می گی حد اقل چند تایی به درد دنیا و آخرتمون خوردند تو بگو تو پهلوی ها یک نفر به درد دنیا یا آخرت تو خورده ؟ حداقل حلال زاده بودنمون به لطف شیخاست.
امونت : دروغ است این تاریخ دست کاری شده است
رحيم : چقدر بعضيا بي منطقن خب به جايي که انقدر زود از کوره در بريد، بريد اون کتاباي لامصبو بخونيد خب. چقدر باز آدم بايد بدبخت باشه که طرف اونارو بگيره! ضمنأ بايد به کسايي که ميگن افشاي گناه ديگران نکنيد بگم اينا داشتن ناسلامتي با پولاي من و تو اينجوري عشق و حال ميکردن ها. حالا ميگين هر کار.کرده به ما چه؟!
قیصر : من واقعا برای ادمهای زود باور وصادلح متاسفم
یک مسلمان : ای کسانی که به این راحتی تهمت میزنید،راست یادروغ هرچیزی راخدامیدانه،،ازخشم خدابترسیدکه یک انسان بایدباآبروی کسی بازی نکنه..خداهمه مارابه راه راست هدایت کنه.آمین.
گلی : واقعا براشون متاسفم,اونا اگه قدر اون همه ثروت ودارایی رو میدونستن الان وضع ما این نبود,اینا همه بی کفایتی شاه رو ثابت میکنه,نه اونا درست حکومت کردن نه اینایی که الان هستن!!!!!!!!!!!
مراد : تجربه تنها معلمی است که پیش از درس خواندن ، امتحان میگیرد ، هوشیار باشید که مردم بیدارند،
حسینی : اونای که حقایق رو باور ندارن ویا منکرن این بنده خداکه آدرس داده قبل ازهر مخالفتی بهتره برن آدرسا را ببینن تا حقیقت بیشتری براشون روشن بشه اینکه من زمان شاه کوچلو بودم وندیدم وقبول ندارن ودروغه واینا شاید ماماناتون نزاشته ببینید گفتن زشته ولی چیزی که ندیدی دروغ نیست اره اقاپسر دختر خانم برو بیشتر تحقیق کن تابیشتر بفهمی
فاطمه بارسلونا : چون میدونستم دروغ نوشتید از همون اولش هم نخوندمش . خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
رضا : فرح توده ای بود بعلاوه رفقاش از جمله رضا قطبی در ضمن شایع بود وقتیکه پادشاه یونان به تهران آمده بود رناشون را با هم تاخت زده بودند.....
نرگس : اگه فرح لاشی بود. الان چندساله که بیوه شده لااقل. ازدواج میکرد یا حداقل یه دوست پسرداشت. شماها که اینو نوشتید این کاره اید
یه داداش ایرانی : من کتاب دخترم فرح و پاسخ به تاریخ را خوندم تو و کتاب اولی مادرفرح یه سری چیزا را لو داده و تو دومی شاه از کارهاش حمایت کرده اما عقل سلیم میگه باید مطالعه و تحقیق بسیاری بشه تا اصل ماجرا دربیاداینکه من حرفی بزنم و فکر کنم ای بابا کی میاد بررسی کنه که ایا درست هست یا نه ، صحیح نیست چون اون بالا خدایی هست که همه چیز را ثبت و ضبط میکنه مگه الان مردم تو بدبختی و مشکلات نیستن مگه اول انقلاب نگفتن اب و برق و نفت مجانیه پس چی شد کی حالا دروغ گو شده ؟ راستش با این وضع که پیش میره هیچ چاره ای نیست جز صبرو انتظار فرج اما دلم به حال امام زمان علیه السلام میسوزه که یه عده دیگه خراب کردن و ایشون باید بیاد پاکسازی کنن و درست کنن ای خدا برسون مرهم دل این مردم بیچاره را . الهی امین
کرمی : درود به شهیدان انقلاب اسلامی که به ما عزت بخشیدنداگر نبود جانفشانی انها و امام عزیز و مقام معظم رهبری ما هم سرنوشت عراق و سوریه داستیم بیشتر قدر شناس باشیم
وحید : تاریخ راست و دروغ بودن این مطالب رو نشان داده، خانم ها و آقایون قبل از اینکه نظر شخصی خودشون رو بیان کنند بهتر است مطالعه کنند ، هم کتب غربی و هم کتب نگاشته شده قبل و بعد از انقلاب.
احمد : به نظر من حرف ها این سایت کاملا دروغه محضه، من از کسانی که زمان پهلوی بودند پرسیدند و گفتند : در زمان پهلوی به نسبت الان خیلی فساد کمتر بوده و وضعیت اقتصادی هم خیلی بهتر از الان بود. به طوری که زمان پهلوی مردم کره جنوبی آرزو داشتند در تهران کار کنند و آنرا یک افتخار می دانستند. ولی حالا ما کجا و کره جنوبی کجا!!!!
شهناز١٣٤٤ : يكى نيست داستان خودتونو بنويسه
مریم : خیلی ممنون از اطلاعات واسناد ارایه شده.بهنظر من نیازی به اثبات یه سری حقایق به یه سری ادم خوابزده نیست چون اینها حتی از تاریخ هم نمیخواهند یاد بگیرند و ببینند امثال این ادمها بالاخره به کجا میروند
یک ایرانی بی دین : مطالبی که درباره فرح دیبا یا بانوی ایران زمین نوشته شده کاملا معلومه که طراوشات یک مغز مالیخولیایی و بیمار روانی که تو فقر و عقده بزرگ شده ناشت گرفته و یعقینا دست ایادی رژیم اخوندی هم پشت این ماجرا هست!!!
فرهاد : خدا داند و بس
ایرانی : اونا هرکار میکردن یا نمیکردن حداقلش این بود که ادعایی هم نداشتند من متاسفم برای اینایی که دم از اسلام ناب میزنند و به نام خدا پیغمبر هزاران جنایت میکنند.
روژیار کورد : چه قدر حرف مفت
رضا : منابع معتبر نیستند.
جنتلمن : اصلا وابدا اينا صحت نداره وقتي ميايد يه خبري رو ميگيد مدرك فيلم عكسي چيزي هم بزاريد درضمن برخلاف همه خبرگزاري ها چون مطالبتون خيليهاشون صحت نداره يه ساعت برامون داستان ميگيد شما بريد تو كار داشتان وكتاب بهتره باو البته با اين همه غلط املايي وجملات بي فعلو مفعول اونجام كاربهتون نميدن عجبا اصلا اسم سايتو نميشه گذاشت خبرگزراي چون يه داستان از مجموعه اي از خبرا سرهم ميكنيد اونم بعد گذشت چند هفته از اصل خبر/بعدشم خبرارو كوتاه تر بزاريد آدم بايد 20خط اول رو داستان 70-80سال پيشش رو بخونه تازه خط آخرش ميگي باباآب داد
م.الف : ازاین خاندان پهلوی که بی لیاقت ومفت خور بودند حالم به هم میخورد
عبدا... : بااحترام به نظرات مخالفین وموافقین وتشکر ازنویسنده.عزیزان! اینهاواقعیت هستنداگر به خودتون زحمت بدید وکمی در باره این گروه مطالعه کنید.حتی در نوشته های آنها اعتراف را می بینید
ممم : ووووو
مهدی : خیلی خوب
مهدی : چی بگم.....واقعاازملکه ایران بعیده
زینب : واقعاچه دولتی داشتیم ماتوقدیم.....
قاسم : آیا بهتر نیست هرکی نظرش رو بنویسه وبه هیچکس توهین نکنه
ا : هنوز هم بوی تعفن پهلوی ها از بین نرفته
محمد زینالی : سلام با تشکر فراوان از اطلاعات صحیح تان رهبر ما خامنه ای زنده باد
ahmadsheida : سلام به همه عزیزانی که نوشته هارو تکذیب میکنن. اگر لطف کنن به منابع مراجعه کنند مشکل حل میشه. اگر منابع ذکر شده رو داخلی و نا معتبر میدنن میتونن به منابع خارجی همین کتاب ها مراجعه کنند حتی روزنامه های خارجی در موقع سفر شاه به خارج از کشور مطالبی دارند.
رسول : خداراشکر رژیم فاسد پهلوی رفت و الان دیگر تخم فساد را درایران ملخ خورده و همه سالم و پاکند بهشت گوارای وجودشان
شاهین : هنوز هم دست از تهمت وناروا بر نمی دارید؟ اینها رفته اند مملکت گلستان شده !!!!هیچ کس فساد نمیکند وتعداد مومنین هم زیاد شده !!!!!
شعله : بقول قدیمیامون زمستون میره وروسیاهیش میمونه برای ذغال آنها گذشتندو واینها هم میگذرند اما خوشا به حال کسانی که سربلند وابرومند چه در دارایی وچه در فقر وظیفه خودشونرو فراموش نکردنند ونمی کنند که اندک هستنند این دوستان که اسوه بزرگی هستنند تکرار گذشته چیزیرو عوض نمیکنه ولی میتونه درس عبرتی باشه برای خیلیها
جیگر : هرچی و هرکی که بودند بهتر از این کوره ای های الانند
0231 : مغرضانه بود .
Sadik Abdollahizad : Så länge leve STOR Kurdistan Vill ni besöka mig i Kurdistan, behöver ni inte ha pass Bara knacka på dörren Jag är mycket generös MVH
محمدزاده : برام خیلی عجیبه بعضر نظرها رو میخونم، یعنی شماپاورقی ها رو نمیخونید؟ اینها خاطراتیه که خود درباریهای شاه چاپ کردن و اصل کتابها هم در خارج از کشور چاپ شده. میتونید هم به اصلش مراجعه کنید و هم ترجمه اش. خدا وکیلی فساد دربار پهلوی رو دیگه میشه انکار کرد؟
راد : نمیشه تضمین کرد الانم این خبرا نیست ....
ناصر : برای آنهائی که مدرک میخواهند,خاطرات علم معبار خوبیست برای سنجش لااقل فساد خود شاه,رابطه جنسی بیمارگونه شاه با فواحش خارجی(شاه عاشق زنهای بلوند بود)بدون در نظر گرفتن اینکه ممکنست که این فواحش به بیماریهای مقاربتی مبتلا باشند از پادشاه یک مملکت بعید بود, میگویند او سرطان داشت, اما شباهت بیماری او با علم واینکه فواحشی که علم برای شاه می آورد اول خودش مصرف میکرد, این احتمال را که هر دو آنها از بیماریهای مقاربتی مرده باشند را زیاد میکند
بلبل : هرچه نوشته مزخرفه
سداکبر : اللهواکبر
فذجفذ : خوب
غریبه : ایول عجب زن با حالی بود
علی : با وجود اینهمه منابع و مستندات چطور بعضی ها قبول نمی کنن خداکنه منطقی تر بشن
زرد قناری : باحال بود
نویسا : بود که بود به ما جه.الان میگی چیکار کنیم؟ ها....
کیومرث : مسائل شخصی هرکس فقط به خودش ربط دارد نه به دیگرانی که عادت دارند به درون دیگران سرک بگشند
ابراهیم : الان مهمه گذشته ها گذشت
سلام : خوب بد همیشه هست مگه الان فساد نیست فقط طول میکشه تا فاش بشه ولی خداوند ازهمه اعمال ما آگاهه وما نمیتوانیم قطعا وبه یقیین قضاوت کرده وحکم صادرکنیم
رضا قاین : گرچه معتقدم تاریخ رافاتحان مینویسند امافساد دردربار انکار ناپذیر است
محمدعلی : من بیشتر منابعی رو که بالا ذکر شده رو زمانی که هنوز کامپیوتر تو خونه ها نیومده بود خوندم متن بالا از لحاظ منبع هیچ مشکلی نداره اما عده ای امدن اینجا مسائلی رو مطرح کردن از جمله زندگی شخصی عابروی افراد جواب اون دنیا و مگه الان فساد نیست واز این حرفا من در بیرون از فضای مجازی با این افراد غریبه نیستم خدا نکنه چیزی مطابق میل و باورشون نباشه حاضرن بگند روز شب است و شب روزه و حقیقت رو کتمان کنن چرا من دلیلشو میدونم چون اینا از قماش خودشون بودن که روزی تو این مملکت هر غلطی خواستن کردن بعدشم که ملت انداختنشون بیرون طلبکار هم هستن بابا هیچ جای دنیا کسانی که از بودجه مملکت خرجشان میشو اجازه ندارن چنین غلطهایی بکنن اگه کردن بر ملا شد دادگاهیشون میکنن پدرشونو درمیارن چرا در دوره قبل برخورد نمیشد حکومت فاسد بوده انقلاب جواب اون حکومت فاسد رو داد میگن این دوره هم هست کدام مسئول حکومتی فاسد رو سراغ دارید مستند معرفی کنید از باد هوا به زعم شما همه فاسدن راست میگی مدرک رو کن اونوقت اگه پدرشو در نیاوردن بیاید اینجا زر بزنید تو این حکومت آخوند فاسد اعدام شده
امیر زنجان024 : همه این حرفا که در باره این ماده سگ کثیف گفتی درسته؟از آشنا های خودم از سربازای اون وقت بوده حتی عکس اونجوریشم هست...
امیر : خوب است
محمد رضا : بابا فتوشاپه سادهمن عکس خودم رو همین کار کردم
Montaghed13 : سلام نسبت به مطلب کاری ندارم ولی حرفی دارم با دوستانیکه از بیخ میگن نه همچین چیزی نمیتونه باشه! بابا این مطالب و اتفاقات جنسی که در این مطلب نوشته شده من به شخصه توی خیابون علنا دارم میبینم یارو تو جیبش شیپیش نیست برید ببینید چه دخترا و چه زنهایی رو توی کجا داره میزنه حتی خونه خالی هم نداره یه طوری حرف میزنید آدم فکر میکنه تو این مملکت زندگی نمیکنید یا اصلا از خونه در نمیایید یارو اصغر بیکار نبوده که شاه بوده میفهمی شاه ! یعنی تموم ثروت ایران دستش بوده مشروب خور قهار قمار باز قهار خب چرا همچین کاری ازش بعیده ؟ سفرهای خارجیش کم بوده یا اینقدر اعتبار نداشته که بهترین زنانو همخواب خودش بکنه ؟ من میگم امروز ایران از طریق یه دوس دختر پسری ساده تو ماشینو پشت کاجو هر جا که خلوت باشه دارن سکس میکنن... دوست من از خاطرات فقط یه ترم دانشگاهش حرف میزنه با صد نفر رابطه داشته و توی دستشویی دانشگاه شاهد سکس دخترو پسر بوده ... توی کرج اینقدر سکسهای معروف به ضربدری تبلیغ شده که دو تا زن و شوهر یه شب این پیش زن اون میخوابه یه شب اون پیش زن این اونوقت شما حرف از غیرت شاه میزنید ؟ من کاری به اینکه این مطالب و یا افرادی که اینکارهارو کردند راسته یا دروغ کاری ندارم ولی تو نظرات بعضیاتون دیده میشه که طرف از بیخ و بنیه میگه همچین چیزی اصلا وجود نداره ... توی شهر ما نه اسم شهرمونو میگم نه اسم طرفو ولی بدونید دیدم طرف رفته زن فاحشه گرفته دو تا بچه هم دارن همین الانشم زنه میره با دیگران سکس میکنه و پول میگیره شوهره هم میدونه و تشویق میکنه توی کوچه ما خونه ای هست که علنا خودم شاهد پارتی متأهلی و هفتگی دیدم طرف مادر پسره رو میبره تو اتاق خود پسره هم با یه دختر دیگه میرن توی اتاق دیگه یا پسر دیگه ای که با خواهر و مادرش سکس داره و شاهد تبلیغات اینا توی فیلمهای سکسی هستید .... یا شماها اینارو ندیدید یا کلا خواب تشریف دارید یا اینقدر از چند تا کارهای خوب شاه و یا اووضاع مثلا ارزونی و مشروب خوری اون موقع واسه اتون تعریف کردن که اینقدر روش تعصب پیدا کردید که در موردش نمیخواید اصلا اینو باور کنید حالا کافیه مطلبی شبیه به همینو در مورد فلان مسئول حکومتی یا فلان آخوند منتشر میکردید اونوقت میدید همه لایک میدادنو تف و لعنت به یارو ببخشید اگه تند حرف زدم
سامان : اگه نبوده دليل بياريد نه كه جر و بحث كنيد عكس هاي هست ثابت ميكنه كه كه خاندان پهلوي انحراف اخلاقي داشتن مجله هاي زمان پهلوي هم نوشته شده
محمد : آقا نظر اون بهنام از پهنا تو هلقم نوشته خیلی ممنون نویسنده یه آدم انقلابی بوده هرکی هم مخالفه گوساله س آخر دموکراسی و احترام به عقاید
دكتر رضايي : با سلام - اگر در زمان سابق اين همه فساد و بي اخلاقي بوده كه مسلما وجود داشت درسي براي ما است كه ديگر تكرار نشود /
امیر : منم با محمد رضا موافقم ولی از طرفی امکان داره واقعی باشه
جواد : فرح فاسد بود عکساش هم موجود
محمد : مرگ بر شاه و ایل و تبارش و کسانی که هنوز هم سنگ اون رو به سینه میزنند درود بر خمینی درود بر شهدا ی جمعه سیاه درود بر شهدا ی انقلاب
سیدجابر : ملکه بی بند و باری بود
: اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
: اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
ناشناس : اگرم راست گفته باشین پیاز داغشو زیاد کردین
عباس : سلام.دوحالت داره اگرراسته گناهه که ابروی ریخته شده.اگرهم دروغه که تهمت ودروغ باهمه
مسعود : حرف مفت نزن خجالت بکش از خدا بترس الکی به کسی تهمت نزن
سعید : جیییییییگرم جییییییگرم جیگرمممم
محمد محمدی : من متاسفم برای کسانی که بدون شاهد عادل این حرفها را میزنند طبق آیات قرآن درخصوص مفاسد اخلاقی باید دویاچهار شاهد عادل شهادت دهند آنهایی که این گفته ها راتائید میکنند خود جزو دربار بودند وعادل نبودند مثل علم خود شما هم باید درآخرت جوابگو باشین ومسئولین مملکتی هم که دراین خصوص سکوت اختیار کرده اند باید جواب دهند
راستگو : اسلام مشخص نکرده که پشت سر په کسی میتوان غیبت کرد و پشتسرپکسینمیتوان نکرد غیبتدر هر شرایطی حرام است
سام : با درود:خیلی نوشته کودکانه و پوپولستی و یادآور دروغها روزها نخستین انقلاب بود در ضمن باید یادآور شوم خدمت دوست گرامی و بیسوادم که کامنتی که گذاشته در خصوص فردوست ایشان در ایران دستگیر شدند و در زندان آن کتاب کذایی رو زیر فشار نوشتن و شاید بخاطر همین اعدام نشدن که اعدام نشدنشون جای شگفتی داره.
سهراب : واقعا نمیبینید 80درصد پیامها مخالف حرفهای شماست؟خداوکیلی کنسرو اعتماد به نفس هستید
فاطمه : خیلی فرح رو دوست داشتم ولی با این نوشته ها دیگه... همه ی این حرفا درسته مگه نویسنده غرض شخصی داره که از لج بخواد اینا رو بنویسه.شماهام اگه برید کتابای مختلف و سایتای مختلف البته معتبر رو ببنینید حتما صحت این ماجرا رو تایید میکنید
احسان : نه به این شوری بهرحال فرح یا شاه مسلمان بودند و تهمت زدن به مسلمان گناه است.
یک ایرانی : خااااااااااااک بر سر مردمی که نادانسته و نافهمیده و نخوانده به بزرگان و ارزشهای مملکتش ناسزا بگوید و در همایت از ضدارزش مانند گوسفند رفتار کند.
Mohsen : در باره فساد دربار پهلوی و مخصوصا خود اعلی حضرت و فرح و اشرف آنقدر منابع معتبر و موثق حتی از خود درباریان و کسانی که در کاخ شاهنشاهی زندگی میکردند وجود داره ، که فساد اخلاقی وجنسی داشتن سران حکومت پهلوی رو به راحتی نمیشه کتمان کرد. واقعا سگ تو روح حکومتی بره که شاه و ناموسش درگیر هوس بازیهای جنسی افسار گسیخته باشن
زهرا : فرح پهلوی نمونه یک انسان فاسد و کثیف بر روی زمین است خدا شر تمام انسانها ی کثیف و بی بند و بار را از روی زمین بکند
الناز : رحمت خدا بر امام خوبان حضرت آیت الله خمینی .حالم بد شد وقتی مطالب این سایت را خواندم چقدر فساد در رژیم پهلوی زیاد بود و این خانم فرح پهلوی این قدر راحت بی بندو باری میکرده خدا لعنتشان کند که پول مملکت را ورمی داشتند و خرج کثیف کاری و خوشگذران خود میکردند
یک ایرانی : درود بر خامنه ای درود بر تمام شهدا که در راه مبارزه با این مزدوران کثیف و بی بند و بار از جان خود گذشتند
مجتب : چی بگم
حسین : مرگ بر تمام فاسدان و انسانهای از خدا بی خبر.
اشکان : درود بر حضرت آیت الله خامنه ای .مرگ بر شاه معدوم
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :  

برگزیده ها

توطئه حزب دمکرات کردستان برای قطع برنامه حکمتیست ها توطئه حزب دمکرات کردستان برای قطع برنامه حکمتیست ها

آکام نیوز:دیارونادیار از افشای یک سند مهم خبر داد.
ادامه افشاگری های بی سابقه پیشمرگ قدیمی گروهک کومله ادامه افشاگری های بی سابقه پیشمرگ قدیمی گروهک کومله

آکام نیوز:در چند روز گذشته،قسمت هایی از مصاحبه اختصاصی ام با...
مصاحبه بی پرده نادر کیانی در شمال عراق،با پیشمرگ 35 ساله گروهک کومله مصاحبه بی پرده نادر کیانی در شمال عراق،با پیشمرگ 35 ساله گروهک کومله

آکام نیوز:در هر فساد مالی و دزدی که در گروهک کومله اتفاق می ...

کاریکاتور

یادداشت

شناخت درست کردستان/اپوزیسیون کردی و قاضی محمد شناخت درست کردستان/اپوزیسیون کردی و قاضی محمد

آکام نیوز:دکتر عرفان قانعی فرد، پژوهشگر و مورخ کُرد ایرانی ک...
اتحاد حزب دمکرات،پروسەایی که هیچوقت عملی نخواهد شد… اتحاد حزب دمکرات،پروسەایی که هیچوقت عملی نخواهد شد…

آکام نیوز:پس از آخرین انشعاب حزب دمکرات در سال 1385 که علت ا...
جزئیات تکاندهنده عمل لواط پیشمرگان کومله با یک پیشمرگ نوجوان سقزی جزئیات تکاندهنده عمل لواط پیشمرگان کومله با یک پیشمرگ نوجوان سقزی

آکام نیوز:بر اساس خبری که از اردوگاه زرگویزله گروهک تروریستی...
افشاگری جنجالی یکی از مسئولان کومله از خیانت به کردهای عراق افشاگری جنجالی یکی از مسئولان کومله از خیانت به کردهای عراق

آکام نیوز:در روزهای گذشته به ماجرای چگونگی تاسیس مقر کرکوک گ...
کاربه ده ستانی هه ریمی کوردستانی عیراق و جه نابی مه سعود بارزانی ئازیز! کاربه ده ستانی هه ریمی کوردستانی عیراق و جه نابی مه سعود بارزانی ئازیز!

ئاکام نیوز: ۹۵٪ له سه دی پیشمه رگه و ئه ندامانی تاقمه کوردیه...
برنامه آمریکا برای جدا کردن کردستان از عراق برنامه آمریکا برای جدا کردن کردستان از عراق

آکام نیوز:خاورمیانه با یک سری تغییرات شریرانه روبرو است که م...

عضویت در خبرنامه

نام :  
ایمیل :  
 

پیوندها